Vzdělání

Omalovánky, které si zamilujete


Znáte to, venku prší jako z konve a vaše ratolesti na vás co pět minut prosebně vzhlížejí, co že jim vymyslíte za hru. Ještě než je pošlete do dětského pokoje se svolením her na počítači či sledování televize, zkuste kreativní zábavu, která ve výsledku nadchne i vás. Ano, pastelky a omalovánky rozhodně nepatří mezi aktivity, které by děti přiváděly v úžas. Možná to ale pro tentokrát bude jiné.

Omalovánky pro dospělé

Snad každé dítě má doma barevné pastelky, fixy, štětce nebo vodovky, které s oblibou vytahuje vždy, když se venku zakaboní. Jenže jen málokteré dítě se vydrží věnovat některé aktivitě tak dlouho, aby se zakaboněná obloha vypršela. Jak tedy dítě zabavit a zároveň vzdělávat za pomocí kreativních aktivit, které jsou pro rozvíjející dítě důležité? Jednou z možností jsou omalovánky, u kterých děti vydrží dlouhé hodiny. Jenže ejhle, najednou po ruce nemáte žádné, které by zrovna vaše dítko ocenilo. To ale nevadí! Naštěstí žijeme v 21. století a najít šikovné omalovánky na internetu není problém. Z nejrůznějších omalovánek si vaše dítě může zvolit přesně motiv, který se mu líbí. Což je v papírnictví téměř nereálné.

Vybarvování obrázku

Omalovánky pro malé i velké

Možná vás překvapí, že omalovánky nejsou pouze doménou dětí, ale spolehlivě si s nimi vyhrají i dospělí. Antistresové omalovánky, jak už z názvu vyplývá, jsou vytvořeny speciálně pro dospělé, kteří se chtějí zábavnou formou odreagovat a zbavit nahromaděného stresu třeba z náročného zaměstnání. Možná budete překvapeni, jak pozitivní vliv na lidskou mysl vlastně mají. Vyberte sobě i svému dítěti motiv dle náročnosti a zabavte se společně na dlouhé hodiny. Rozvíjejte kreativitu a užívejte si společných chvil a zábavy i za špatného počasí. Nesmíme opomenout ani na tolik v poslední době oblíbené mandaly, které jsou sice náročnější na vybarvení, ale barevné vypadají skutečně dokonale.