Zboží

Kavárenské stolky – jaké jsou jejich vlastnosti?


Výběr stolů do kavárny může být docela problém. Při rozhodování vyvstává mnoho otázek. V následující části tohoto článku vám pomůžeme objasnit vaše pochybnosti při nákupu stolů do kavárny.

Jaké jsou typy kavárenských stolů?

Na trhu dnes najdete mnoho různých modelů kavárenských stolků. Výběr záleží pouze na vašich individuálních potřebách a preferencích. Můžete si koupit stoly různých velikostí, větší i docela malé. Můžete si vybrat nejen velikost, ale i tvar. Vrcholy mohou být čtvercové, obdélníkové nebo kulaté. Při výběru tvaru desky stolu byste však měli brát v úvahu nejen estetické hledisko, ale také praktické (kulaté stoly se rozhodně hůře spojují).

kavárenské stoly

Kavárenské stolky se samozřejmě vyrábějí v mnoha různých barvách a odstínech, takže snadno najdete ten správný kus nábytku, který bude ladit s interiérem vaší haly. Konstrukce kavárenských stolů se také liší: Existují takové, které mají pevnou základnu, ale také takové, které mají tři nebo čtyři nohy. Nábytek může být vyroben z různých materiálů, od dřeva přes kov a plast až po sklo. Výběr modelu stolu závisí mimo jiné na vašem rozpočtu, dostupném prostoru v hale a vašem individuálním vkusu. Existují však některé společné prvky, které by měly mít všechny kavárenské stoly.

Vlastnosti dobrého kavárenského stolu

  • Stabilita – tato vlastnost je pro kavárenský stůl nesmírně důležitá, protože pohodlí hostů musí být na prvním místě. Nemůžete si dovolit, aby se stůl kýval, protože to může velmi ztížit jeho používání a dokonce představovat skutečné nebezpečí pro vaše hosty a personál,
  • Praktičnost – stoly v kavárně se používají velmi intenzivně, proto musí být vyrobeny z materiálů, které se snadno udržují v čistotě a jsou rychle připraveny pro další hosty,
  • Estetika – všechny prvky výzdoby kavárny by měly vzájemně ladit a tvořit jednotný, soudržný celek. Estetika místa je jedním z nejdůležitějších prvků prvního dojmu, proto tuto otázku nepodceňujte,
  • Pevné zpracování – stoly pro kavárny jsou nábytek, který musí být odolný a precizní. Všechny prvky by měly být vytvořeny s maximální péčí a měly by zajišťovat bezpečnost a pohodlí zákazníků.
  • Kavárny se liší svou klientelou, účelem, velikostí, výzdobou, nabídkou a mnoha dalšími faktory, proto se vyplatí pečlivě zvážit, které stoly budou ve vašem podniku nejvhodnější.