Služby

Dovolená na jihu Moravy


Hledáte tipy pro aktivně strávenou dovolenou? Pokud ano, nemusíte cestovat stovky kilometrů někam do zahraničí. Ať už jste fanoušky cykloturistiky či milujete průzkum pamětihodností, na své si přijdete také doma. Všechno toto nabízí jih Moravy. Ke své dovolené můžete využít ubytování Břeclav. Toto město je ideálním výchozím bodem pro toulky v této oblasti.

pokoj 1

Břeclav – centrum cyklostezek

Pokud využijete ubytování v Břeclavi, budete v ideálním výchozím bodě pro cyklistické túry. Břeclav je totiž vyhlášeným centrem cyklostezek. Pohodlně si tak budete moci dojet na prohlídku českého národního klenotu, nacházejícího se jen kousek opodál – Lednicko-valtického areálu, jenž je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Jídlo, víno, cykloturistika

Tento region je specifický také tím, že spojuje veškerou zábavu pro milovníky jízdy na kole, jídla a dobrého vína do jednoho. V oblasti jsou pravidelně pořádány akce s doprovodním programem, které toto nabízí. Vy se tak můžete projet na kole nádhernou vinařskou krajinou, a v cíli na vás budou čekat degustace místních specialit a vyhlášeného moravského vína.

Pamětihodnosti na každém kroku

Jen co byste kamenem dohodili z Břeclavi, najdete 2 významné české oblasti. Na své si tak přijdou také milovníci starých hradů, zámků a zřícenin.

pokoj 2

Lednicko-valtický areál

Tento unikát snad není ani potřeba blíže představovat. Jde o komplex zámků, kaplí, kolonád či zámeckých zahrad, který je svou rozlohou a jedinečností unikátní v celé Evropě. Proto právem patří na seznam českého kulturního dědictví UNESCO.
Najdete zde dva překrásné hlavní zámky v Lednici a ve Valticích, mezi nimiž se rozprostírá celý areál nádherných starých staveb, vyhlídek a zahrad. Prostor a všechno v něm vybudoval slavný rod Lichtenštejnů.

CHKO Pálava

Pokud pořád nestačí, nedaleko se také nachází CHKO Pálava, kde můžete obdivovat hlavně staré zříceniny hradů tyčící se na vysokých skalách, které skýtají nádherné výhledy do dalekého okolí. V oblasti se takových zřícenin nachází víc a všechny jsou propojeny stezkami. CHKO Pálava je proto jako stvořená k opravdové turistice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup