Zboží

Výhody a využití parkovacích sloupků


Jednou z možností, jak vyřešit problém parkování nežádoucích vozidel na vyhrazených místech, je instalace parkovacího sloupku. Omezit parkování cizích aut je možné pevným nebo sklopným parkovacím sloupkem. Je to velice praktické a jednoduché řešení. Stačí vybrat vhodnou variantu.

Sklopné zábrany mají tu výhodu, že se dají uzamknout. Díky tomu, že na přítomnost parkovacích sloupků upozorňuje červená reflexní fólie, není nutné se obávat o bezpečnost řidičů nebo chodců. Parkovací sloupky nacházejí i další využití. Mohou vymezit cyklostezku nebo upozornit na omezený prostor.

sklopné parkovací sloupky

Vybírat můžete i z mnoha barevných variant

Výběr vhodného typu parkovacího sloupku závisí také na konkrétním místě a podmínkách, kde bude instalován.

  • Sklopné parkovací zábrany jsou z technického hlediska řešené dvěma základními způsoby:
    1. pevné k přišroubování nebo zabetonování
    2. sloupky odnímatelné neboli vytahovací

Povrchová úprava těchto zábran je řešena žárovým pozinkováním, kdy je výsledkem stříbrná barva lakováním práškovou vypalovací barvou KOMAXIT. V tomto případě je výsledkem barva bílá. Možností je mnohem více. Sloupky lze nalakovat i jinými barvami podle vzorníku RAL. Parkovací sloupky jsou zákonem schválené a certifikované. Certifikací se zabývá Technický a zkušební ústav stavební Praha. Pokud má zákazník zájem, pak je možné tento certifikát pochopitelně dodat. Kromě certifikátu je také možné dodat zprávu o dohledu.

sklopný sloupek

  • Obě varianty, parkovací sloupek pevný i sklopný, se vyrábí ve dvou velikostních variantách.
  • Vybírat lze tedy podle požadavků sloupek o šířce 600 mm nebo 800 mm.
    • Sloupky lze také podle potřeby mezi sebou kombinovat.