Zdraví

Únava při hubnutí


Únava je jedním z průvodních jevů při snaze zhubnout. Může to být způsobené více podněty. K únavě může přispívat nedostatek tekutin, nekvalitní strava, málo spánku, velká fyzická námaha. Pokud se jedná jen o krátkodobou únavu, která za pár dnů pomine, není důvod se znepokojovat. Jestliže únava trvá několik týdnů, pak je zapotřebí se nad tímto problémem zamyslet. Přehlížením byste si mohli přivolat celkové vyčerpání a pak by následoval kolaps.

protejnové koktejly

  • Jak se zbavit únavy?
    • Chce to zamyslet se nad tím, čím by mohlo být vaše vyčerpání způsobeno a pak problém vyřešit.

V mnoha případech stačí změna životního stylu. Neřešený problém by mohl nastartovat chronickou únavu, která znamená začarovaný kruh.

Strava je velice důležitá

Někdy může za tento nežádoucí stav i špatná strava. Rozhodně to ale neznamená řídit se podle jasně daných univerzálních tabulek. Každý organismus je jiný, a tudíž potřebuje ke svému životu něco jiného.

  • Zkuste vypozorovat, po kterém jídle jste unaveni.
  • Zřejmě je pro vás hůře stravitelné a tím pádem vám energii nedodává, ale ubírá.

Ale někdy jsou na vině i zbytečně velké porce. Až zjistíte, která jídla vašemu tělu prospívají, můžete si položit otázku, jak konečně zhubnout. Ale pozor – nesnažte se o rychlou redukci váhy. Ideální je jeden kilogram týdně. Jinak by vás mohl postihnout známý jo-jo efekt. Druhým nežádoucím efektem by mohla být porucha příjmu potravy. Nedostatek živin by způsobil únavu a tím pádem by vás snaha o redukci váhy přestala bavit.

zdravá svačinka

  • Jednou z možností je kontakt s výživovým poradcem, který vám sestaví jídelníček na míru.

Základem každého hubnutí je poměr příjem < výdej. A jak na to ? Najděte si aplikace na internetu, která bude kalorie počítat za vás. Jestliže některý den zhřešíte, tak rozhodně neházejte flintu do žita. Jděte se projít, pusťte se do úklidu bytu. Prostě to chce nějakou fyzickou aktivitu.
A hlavně nezapomeňte– HUBNUTÍ SI MUSÍTE NEJPRVE NASTAVIT VE SVÉ HLAVĚ.