Zdraví

Seznamujeme se v době s covid-19


Na jednu stranu je covid-19 už opravdu nepříjemný, protože člověk neslyší skoro o ničem jiném, má obavy o sebe a o své blízké, a navíc je to tak trochu překážka pro seznamování s lidmi, protože se nedá jít na rande kamkoliv bychom chtěli, jak tomu ještě do nedávna bylo. Ať už je aktuální situace jakákoliv, seznamování vlastně nic nebrání, jen musíme být opatrnější a trochu trpělivější.

Jdeme na rande. Na co si dát pozor?

Pokud se vám podaří najít někoho na seznamce a plánujete rande, pak je vhodné dodržovat pár věcí, aby bylo riziko nákazy covid-19 co nejmenší. A nejde pouze o to, abyste se nenakazili vy, ale také opačně. Protože lidí, kteří nemají žádné příznaky, nebo jsou bez teploty, je opravdu hodně.
Není na škodu ještě před první schůzkou probrat i toto téma. Pokud jste již oba měli koronavirus, pak máte vlastně téměř vyhráno, protože je velká šance, že máte protilátky. Pokud ne, pak běžte na rande opravdu jen tehdy, pokud se cítíte naprosto zdravě a stejně tak váš protějšek.

covid-19

Ideální je, pokud se také nestýkáte s mnoha lidmi ve svém okolí, a to bez roušky, protože pak byste mohli případně nakazit lidi ve své rodině, nebo své kolegy, pokud chodíte do práce. Myslete také na toto. Navíc své první rande můžete klidně i o pár dnů posunout a využít naplno online komunikaci. Zavolat si a vidět se dnes můžete například přes facetime, whatsapp, messenger a mnoho dalších aplikací.

Kam spolu jít, když covid-19 vše omezuje

Mnoho míst je uzavřených, nebo omezených kvůli viru covid-19 natolik, že to nemá moc smysl. Takže takové kino, kavárna, nebo romantická večeře není příliš ideální. Na druhou stranu můžete být později o to kreativnější a vlastními silami si udělat opravdu romantickou chvíli. Co třeba objednat si pizzu a dát si ji třeba v autě s výhledem na nějakou hezkou krajinu, rybník, nebo na město? U toho si popovídat a prostě užít si to trochu sportovně. Kolikrát může být taková divočejší atmosféra mnohem uvolněnější než v restauraci, kde se člověk hlídá a doufá, že jídlo bude dobré.
Rozhodně to nevzdávejte, otevřete seznamku, najděte někoho ze svého okolí a pokud si budete rozumět, užijte si naplno své první rande i v této méně příznivé době plné šílenství s covid-19.