Zboží

Pražírna kávy – místo, kde ochutnáte skutečnou kvalitu


Milovníci skutečně dobré kávy se jistě nespokojí hned tak s něčím. Je pravda, že je v České republice mnoho obchodů, které se specializují na prodej kávy, ale ne všechny patří k těm kvalitním.

  • Jak tedy poznat, že se nacházíte v obchodě, ze kterého si odnesete skutečnou kvalitu?
    • Každý druh kávy má trochu jinou chuť a každý potřebuje ke své přípravě jiný postup nebo podmínky.

kávová zrna

Pokud se zeptáte běžného konzumenta, která je hlavní vlastnost kávy, pak vám s největší pravděpodobností odpoví, že je prostě hořká. Pravý gurmán na tuto otázku nedokáže odpovědět, protože na ni prostě neexistuje univerzální odpověď. Zeptal by se zřejmě, jakou kávu máte na mysli. Pražírna kávy Brno nabízí svým zákazníkům několik druhů kávy, které mají svůj vlastní příběh. Historie samotné společnosti Fiftybeans se začíná psát už roku 2013. Jejím hlavním cílem bylo umožnit každému ochutnat skutečnou kvalitu.

  • Káva se zde praží dvakrát týdně.
  • Je tedy vždy čerstvá a neztrácí na kvalitě tím, že by už upražená odněkud putovala několik týdnů.

zrnka v hrníčku

Příprava dobré kávy je skutečným uměním

Příprava kávy by měla být rituálem, který zajistí, že vynikne nejen chuť, ale také vůně specifická pro každý jednotlivý druh. Uvažujete-li o tom, že na výrobě kávy založíte své podnikání, pak využijte příležitosti specializovaného školení v přípravě kávy, nákupu a servisu potřebných technologií. Součástí je pochopitelně také odborné poradenství. Využít této nabídky mohou také domácí kávoví nadšenci, pro které není káva jen nezbytným životabudičem, ale pravým zážitkem. Káva se nakupuje přímo od ověřených dodavatelů nebo od farmářů. Před pražením je uchována v klimatizovaných skladech.

  • Jedním z moderních způsobů uchování kávy v dokonalé kvalitě, je také mražení ještě zeleného zrna.
  • Je tak možné naplánovat nákup kávy tak, aby byl ve shodě s aktuální světovou sklizní.