Zboží

Podle čeho vybírat hokejovou výstroj?


Lední hokej je už po dlouhá léta považován za národní sport. Není se čemu divit, jen málokterý sport nás dokázal ve světě tak proslavit jako právě tento. Snad každý si pamatuje nevšední zážitky z roku 1998, kdy čeští hokejisté zvítězili nad Ruskem ve velmi napínavém zápasu v japonském Naganu. Chcete si vyzkoušet hokej na vlastní kůži? Pomůžeme vám vybrat to správné hokejové vybavení, bez kterého se při tomto kontaktním sportu neobejdete.

Hokejový hráč

Ať už patříte mezi amatérské nadšence, kteří obují hokejové brusle, jen když v zimě zavítají na zamrzlý rybník nebo to s hokejem myslíte skutečně vážně, bez hokejové výstroje se zkrátka neobejdete.

Zatímco fotbalisté se často spokojí před vstupem na hřiště jen s kopačkami, dresem a štulpnami, hokej je, co se týče vybavení o poznání náročnější. Jedná se o velmi kontaktní sport a proto je zapotřebí již při výběru vybavení myslet na vlastní bezpečnost. A pro brankáře, který musí čelit po celou dobu trvání zápasu soupeřovým střelám, to platí dvojnásob. Ten navíc bude potřebovat ještě brankářské betony, které jsou jeho nepostradatelnou výbavou.

Kontaktní hra

Brusle vybíráme s ohledem na zdatnost a dovednosti
S ledním hokejem teprve začínáte? V takovém případě si vystačíte s bruslemi na rekreační sport. Jsou navrženy pro hráče, kteří se hokeji věnují jen sporadicky nebo s ním teprve začínají. Jejich cena je navíc o poznání nižší než cena bruslí na profesionální úrovni. Věřte, že ani ty nejdražší brusle z vás profíka na ledě neudělají. Ba naopak, taková investice v začátcích by byla naprosto zbytečná.

Hokejka s kvalitní čepelí
Bez bruslí se hokeje příliš hrát nedá…tedy alespoň ten lední. No a o hokejce to platí stejně tak. A na co se zaměřit při jejím výběru. Důležité je hlavně vybírat hokejku s ohledem na hlavní ruku hráče. Pokud byste zvolili obrácenou variantu, jen stěží byste mohli trefit soupeřovu branku.