Bydlení

Plechová garáž rychle a levně


Každý majitel ví, že auto, které musí stát za každého počasí venku, rychleji stárne a potřebuje náročnější údržbu. Ne každý má to štěstí, že má k dispozici garážové stání.

 • Jednou z možností je zakoupení zděné garáže.
 • To může mí ale hned několik nevýhod.
  1. Vysoké pořizovací náklady.
  2. Garáž daleko od bytu či domu.
  3. Pokud je garáž dál, pak svůj vůz nemáte pod kontrolou.

Další možností, která je mnohem výhodnější je montovaná plechová garáž. Plechové garáže se vyrábějí v mnoha variantách, a proto si může každý vybrat přesně to pravé podle svých vlastních nároků. Navíc je montovaná garáž nejrychlejší a nejlevnější řešení pro bezpečné zaparkování vašeho vozu.

plechová garáž

 • Hlavní výhody montované plechové garáže:
  1. pohodlný a bezpečný výjezd zajistí velká roletová vrata
  2. stabilní konstrukce, která vydrží i náročné povětrnostní podmínky
  3. sedlová střecha s vnitřními podpěrami, která odolá i těžkému sněhu
  4. pozinkovaný plech s práškovým nástřikem, který je považován za téměř bezúdržbový
  5. možnost umístit boční dveře variabilně
  6. oproti klasické zděné garáži rychlejší a levnější stavba

Variabilní boční dveře

Moderní konstrukční řešení garážových vrat umožní instalovat kromě hlavních garážových vrat také boční dveře. Tuto výhodu oceníte především ve chvíli, kdy si potřebujete do garáže pouze pro něco dojít. Boční dveře lze instalovat podle orientace garáže na pozemku.

garáž

Vjezdová roleta

Unikátní řešení vjezdové rolety umožní umístit garáž i na pozemku, který má omezené prostory. Vjezdová roleta při otevření garáže nezabírá prakticky žádné místo, a navíc se s ní snadno manipuluje.
Stavba plechové garáže nepodléhá ohlašovací povinnosti ani stavebnímu povolení. Jedinou podmínku, kterou je třeba splnit, je dodržet odstup alespoň dva metry od sousedního pozemku. Na uvedený typ garáží (G21) se poskytuje prodloužená záruka 10 proti prorezavění.