Bydlení

Věda, technologie, vývoj a vývin lidstva

Oblast těhotenství se skládá z mnohých specifických součástí. Těhotenství je krásná chvíle, kterou si ženy užívají a to často i v případě, že s sebou přináší mnoho nesnází. Je to období, ve kterém bychom jako ženy měly být spokojené, šťastné a radostné. Každá žena však změny na svém těle prožívá jinak. Ovšem každá se jako budoucí matka připravujeme na svou roli už od samotného prvopočátku, a proto je pochopitelné, že se o budoucího potomka bojíme. Snažíme se o lepší zdravotní styl a chceme pro své budoucí dítě jenom to nejlepší.

rostoucí bříško

vV oblasti vývoje a technologií jsme se neuvěřitelným krokem posunuli vpřed. Zejména co se ultrazvukového vyšetření týká. Vynález ultrazvuku byl přelomový krok kupředu a můžeme za něj být rozhodně vděční, protože nás posunul z historie do budoucnosti. Byl to důležitý krok pro lidstvo, protože se najednou objevily nové možnosti využití i použití.

vPrůlomový byl objev v oblasti gynekologie, když se pokusili tímto způsobem prozkoumat plod v těle matky. V dnešní době je ultrazvukové vyšetření velice běžné. Používat tyto metody však mohou jenom odborníci, kteří dokonale znají danou problematiku .

dětské capáčky

Ultrazvukové vyšetření

Ultrazvukové vyšetření můžeme rozdělit do několika týdnů. Provádí se:

1. Mezi 6. a 10. týdnem těhotenství
2. Mezi 11. a 13. týdnem těhotenství – Screening v 1. Trimestru
3. Mezi 20. a 23. týdnem těhotenství
4. Mezi 30. a 33. týdnem těhotenství

Ultrazvuk a historie

Počátky samotného ultrazvuku bychom mohli datovat do období kolem druhé světové války. Jeho předchůdci byli různé sonary, ultrazvuky v oblasti námořnictva a další podobné přístroje. Představitelem celé této techniky byl lékař Karl Theodor Dussik. Narodil se v roce 1908 v Rakousku. Zemřel v roce 1968. Za svůj život se věnoval hlavně lékařství a svým výzkumům, které spočívaly ve vyšetřování mozku člověka a to právě za pomocí takzvaného ultrazvuku.

nožičky dítěte

V čem tedy tkví celé to kouzlo? Ultrazvuk je vyroben tak, aby vyzařoval a zároveň snímal vlny. Tyto vlny jsou zvukového rázu, pronikají do těla, odráží se od kostí a také orgánů a následně putují zpátky a vytváří na obrazovce už konkrétní obraz vnitřní stavby těla. Jde o vysoce vyspělou a moderní technologii, v historii považováno skoro za malý zázrak. Vlny mají vysokou frekvenci.

Čtení obrazců není jednoduché, a proto se tímto tématem zabývají odborníci, kteří přesně znají danou problematiku a dokážou ji definovat. Nesmí se nic poplést a proto je to velice důležité a musejí s tímto zařízením zacházet jenom opravdu zkušení lékaři, alespoň v oblasti porodnictví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup