Služby

Opravy turbodmychadel nemusí být drahé

Turbodmychadla jsou jednou ze základních součástí spalovacích motorů s přeplňováním, zejména pak těch vznětových. Každý majitel vozidla s dieselovým motorem ví, jaké starosti mohou s turbem nastat. Tento díl je totiž velmi citlivý na celkové zacházení s motorem, a proto není žádnou výjimkou, že čas od času je tato součást poškozena natolik, že musí být vyměněna za jinou. V tomto ohledu přitom přichází na řadu rozhodnutí, zdali zvolit turbo nové nebo repasované.

turbostroj

Větší důvěra v nové součástky není opodstatněná

Jak již bylo naznačeno, lidé mají zpravidla větší důvěru v nové autodíly nežli ty repasované. Repasovaná turba https://www.turboexpert24.cz jsou přitom kvalitativně na stejné úrovni, jako zcela nové díly. Přitom je zde i přidaná hodnota, a to ve smyslu ekologie – není třeba vyrábět nové součásti. To nejlepší však tkví v nižší pořizovací ceně repasovaného dílu, která v rámci turbodmychadla může být i o 10 % nižší. Taková úspora se nezdá být velká, avšak každá tisícovka přijde vhod, což je i případ turbodmychadel. Navíc je třeba brát v potaz i další díly, které je třeba s turbem dodat, přičemž závěrná úspora může být až 70 %, což je opravdu velká částka.

Jak funguje repase turba?

  • – Na začátku je již použité a opotřebované turbo
  • – Proběhne rozebrání, čištění a pískování
  • – Dále je turbo kompletováno, případně doplněno o nové komponenty špičkové kvality
  • – Po sestavení je celý otáčející mechanismus vyvážen na speciálních zařízeních
  • – Na závěr je repasované turbo seřízeno, vyzkoušeno a připraveno k prodeji

Tímto způsobem je možné vrátit do provozu díly, které by jinak skončily ve šrotu. Jak již bylo zmíněno, funkce repasovaného, tedy regenerovaného turba, je totožná se zcela novým dílem. Nový díl navíc může stát až několik desítek tisíc korun, a to zvláště v případě prémiových značek, byť půjde o vozidlo staršího data výroby. I proto se vyplatí ušetřit na dílu, který je mnohými považován za spotřební, a to právě ve smyslu jeho regenerace.

blokmotoru

Turboexpert24 má na svém kontě mnoho tisíc opravených turbodmychadel, přičemž na skladě je k mání více než 20 000 turbodmychadel pro vozidla různých značek. Díky tomu si vybere opravdu každý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup