Služby

Jak důležitý může být ubrus?

Ubrus. Někdo ho používá, někdo naopak vůbec ne. Ubrus ale může být přitom velmi důležitou součástí vaši domácnosti. Pokud ubrus používáte, vždy se jistě snažíte, aby zapadl do celkového designu prostoru, kde se bude nacházet, aby plnil svou funkčnost a aby byl kvalitní a co nejdéle vydržel. Vybrat takový ubrus na stůl tedy nemusí být žádná hračka. První byste se měli řídit tvarem ubrusu. Úplně jiný je totiž ubrus na kulatý stůl, ubrus na obdélníkový stůl a podobně. Záleží na tom, jakého výzoru a jakého tvaru chcete dosáhnout. Některé ubrusy nemusí ani pokrývat celý stůl a vypadá to pak velmi moderně a efektivně.

stůl

Domácí ubrus tedy vybírejte podle tvaru a také samozřejmě podle vzhledu. Doporučujeme spíše decentnější barvy a vzory. Divoké vzory se vám budou líbit možná v obchodě, ale vždy si položte otázku, zda se bude hodit vzhledem k tomu, kde bude umístěn. Barvy se budou hodit jakékoliv, obecně ale platí, že na tmavých barvách jde méně vidět nějaká ta případná skvrna. Kde se naopak hodí spíše světlé barvy, a nejlépe dokonce barva bílá, jsou svatby. Svatební ubrus bývá totiž ve většině případů bílý nebo má velmi světlou barvu. Jedná se o tradici a vychází to z určitých pravidel etikety, jak má vypadat svatební tabule.

slavnostní tabule

Stejně je tomu tak, pokud pořádáte nebo někde servírujete raut. I když je rautový ubrus náchylný na zašpinění, vzhledem k tomu, že se na něj servíruje jídlo, etiketa velí, že by ubrusy měli být vždy bílé. Musí být samozřejmě z dobrého materiálu, aby šly snadno vyprat od skvrn od jídla. Úplně jinak si budete vybírat třeba ubrus na zahradní stůl . Zahradní ubrusy vybírejte spíše z PVC materiálů, než látkové. Takové ubrusy totiž zřejmě dostanou pořádně zabrat z hlediska nejrůznějších nečistot, a proto nejlepší bude, když pořídíte takový, který je snadno omyvatelný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup