Zboží

Hledáte kancelářskou techniku pro velký objem tisku?


Ve většině kanceláří je kancelářská technika jejich nedílnou součástí. Teď máme na mysli tiskárny, kopírky nebo třeba jejich kombinaci. Pokud je tisk nebo skenování dokumentů vaše každodenní rutina, bez kvalitní tiskárny s kopírkou a skenerem se zkrátka neobejdete. Špatná volba kancelářské techniky totiž může firmu stát drahocenný čas i zbytečně vynaložené peníze. Podle čeho tedy vybírat a vyplatí se pronájem kopírek a tiskáren?

Pojďme se společně podívat na několik vlastností, které by tiskárna měla mít, aby zajistila plynulý chod celé kanceláře.

Profesionální tiskárna

  1. Tiskárna by měla zvládnout měsíční objem vaší potřeby tisku

Zdá se vám to jako samozřejmost? Ale kde že! Pokud už do firmy vybíráte tiskárnu, musí být uzpůsobena tak, aby zvládla váš měsíční objem tisku. V tomto případě se tedy skutečně nevyplatí na přístroji šetřit a vybírat jenom podle ceny. Levnější tiskárny jsou určeny spíše pro domácí tisk několika málo stran denně. Rozhodně nejsou stavěny pro velký objem tisku, který se od ní ve větších kanceláří očekává.

Jak ale vlastně tento údaj zjistit? Měsíční objem tisku konkrétní kanceláře zjistíte velmi snadno například s ohledem na spotřebované množství papíru. Pokud tedy za měsíc spotřebujete třeba tři krabice kancelářského papíru, vytisknete v průměru 15 000 stran textu. Ještě přesněji se dá tento údaj vysledovat podle počtu vyměněných tonerů a jejich kapacity.

Pracovní prostředí

  1. Dostatečná rychlost tisku

Tiskárna s kopírkou se ve většině kanceláří příliš nezastaví, hlavně v případě, kdy jí používá více lidí najednou. V takovém případě je ale zapotřebí brát v potaz kromě objemu tisku i jeho rychlost. Možná se vám zdá tato funkce tiskárny jako zanedbatelná, je ale zapotřebí se na tento údaj podívat v delším časovém horizontu.

Mnoho kanceláří si navíc kancelářskou techniku nekupuje, ale pouze pronajímá. Profesionální tiskárny jsou totiž finančně velmi nákladné, a to navíc nemluvíme o jejich údržbě.