Zboží

Dvoukřídlé skládací dveře


Dvoukřídlé dveře se skládají z několika dveřních panelů, které se po otevření překrývají a skládají na sebe. V místě, kde se dveřní panely stýkají, jsou opatřeny válečky, takže se při otevření dveře posouvají a skládají jako harmonika.

dvoukřídlé dveře

Výhody
Pokud máte prostor, aby se panely dvoukřídlých dveří mohly skládat na sebe na jedné straně dveří, pak může být tento styl dveří skvělou volbou. Vzhledem k tomu, že se několik dveřních panelů složí do poměrně kompaktního uspořádání, znamená to, že je ve dveřích více volného prostoru, který lze využít. To je skvělé pro velké vnitřní/venkovní prostory, protože to snižuje množství prostoru zabraného dveřmi a vytváří pocit plynulé soudržnosti mezi interiérem a exteriérem.

zavřené dveře

Nevýhody

Vzhledem ke své složitosti a velikosti mohou být dvoukřídlé dveře často poměrně drahé. Ve srovnání s jednodušším mechanismem posuvných dveří jsou dvousložkové dveře poněkud náročnější. Dodatečné náklady závisí na počtu panelů, velikosti dveřního otvoru a velikosti samotných panelů.
Dalším potenciálním problémem u dvoukřídlých skládacích dveří je, že vzhledem k tomu, že je zde více závěsů, mohou představovat riziko pro malé prstíky dětí. Na rozdíl od standardních posuvných dveří, kde je jediným skutečně rizikovým místem prostor, kde se dveře dotýkají rámu, je u dvoukřídlých dveří mnohem více míst, kde by mohlo dojít k nešťastné nehodě.

Klady však jistě převyšují nad zápory a tak jsou dvoukřídlé posuvné dveře jistě skvělou volbou pro všechny majitele stylových interiérů, kteří hledají zajímavý a praktický doplněk.