Zboží

Život na invalidním vozíku


Skutečně během několika vteřin se může změnit celý život. Zvláště pokud se člověk dozví, že jeho společníkem bude invalidní vozík. Tohle není dobrá zpráva a ještě vyvstává otázka, kde sehnat takového společníka pro společný život. Samozřejmě to není partner, ale je třeba se zaměřit na invalidní vozíky, které naštěstí není problém v současné době sehnat za přijatelnou cenu a v poměrně velké nabídce. Záleží na druhu postižení a dalších schopnostech nemocného člověka.

2

Kam se obrátit a kde vybrat vhodné invalidní vozíky?

  • E-shop, kde se nachází poměrně dost velký výběr invalidních vozíků, různých pomůcek podle postižení a dalších výrobků, které přece jenom usnadní tento komplikovaný zdravotní stav.

Mechanické invalidní vozíky
Výběr invalidních vozíků podle velikostí, polohování a dalších využitelných možností. Cenová relace je rozdílná, záleží, co od takového invalidního vozíku dotyčná osoba očekává za služby. Vždy se dá ale rychle a bezpečně složit a používat jak venku, tak v domácím prostředí. Velmi vhodný pro lidi, kteří mají postižené horní i dolní končetiny. Pro lepší ovládání a také podle dostupných možností lze některé modely vybavit i přídavným motorem. Invalidní vozíky si lze vybrat i dle dostupného materiálu, který přinese v rámci možností pohodlné posezení či jinou polohu.

4

Elektrické invalidní vozíky
Jejich velkou předností je jednoduché ovládání. Opět se jejich pomoc dá využít jak venku, tak doma. Těchto invalidních vozíků není třeba se nijak obávat, ovládají se joystickem, který se dá upravit na potřebnou ruku, která ho bude bezpečně ovládat. Jsou vhodné pro lidi se sníženou pohyblivostí nebo seniory, případně pro osoby s nějakým handicapem.

  • Půjčovna invalidních vozíků zajistí jak krátkodobý, tak dlouhodobý pronájem mechanického invalidního vozíku. Je to skvělá služba pro ty, kteří potřebují invalidní vozík pouze na přechodnou dobu, což může být po úrazu, operaci či jiném zdravotním důvodu. Dají se zapůjčit přímo na místě v půjčovně nebo si domluvit doručení domů na uvedenou adresu.