Zboží

Výrobce hodinek Casio se řadí ke světové špičce


Firma Casio byla založena krátce poté, co Japonsko zažilo na vlastní kůži následky nejhorší války v dějinách lidstva, završené jaderným bombardováním v městech Hiroshima a Nagasaki. Bylo to v roce 1946 a vyráběly se v ní první počítací stroje – kalkulátory. Postupem času se sortiment rozšířil do různých typů spotřební elektroniky, ale nejznámější ze všech výrobních odvětví je produkce náramkových hodinek.

casio hodinky

Technologie quartz dobývá svět

Největší rozmach zaznamenala společnost na přelomu 70. a 80. let dvacátého století, první modely digitálních hodinek „quartz“ získávaly své příznivce neuvěřitelně rychle, dokonce se rozšířily i na trh do socialistických zemí, které v té době spíš blokovaly moderní technologie kapitalistického společenského řádu. Japonské hodinky Casiotron vyrobené již v roce 1974 byly tím prvním prototypem digitálních technologií na zápěstích mužů a žen z celého světa.

G-Shock a hodinky s kalkulačkou

V té době byla značka Casio známa hodinkami tzv. multifunkčními, které mohly zobrazit digitální kalendář, další časové pásmo, senzory zaznamenaly hodnotu atmosférického tlaku a teploty. V roce 1983 se na trhu objevila řada G-Shock, což byly legendární strojky chráněné před nárazem a poškozením, říkalo se o nich, že jsou to „nejodolnější hodinky na světě“. Byly zabezpečeny pouzdrem z kovové slitiny a prodalo se jich více než 68 milionů kusů.
Mnozí z vás možná pamatují i první digitální hodinky s kalkulačkou, byly skutečně plně funkční a na tu dobu, v polovině 80. let, to byl převratný počin.

hodinky casio

Vynikající poměr cena/výkon

Dnes jsou Casio hodinky známy jako výrobky s dobrým poměrem cena/výkon, což je nejčastěji vyhledávaný parametr užitného zboží. Dalším ukazatelem, který se po světě šíří již desítky let v nezměněné podobě, je velmi nízká poruchovost a defekty přístrojů. Počet případů reklamací je udáván řádově v promile, není to tedy ani jedno procento!
Dnes jsou výrobky této legendární značky vybaveny automatickým seřizováním času z vysílačů tzv. atomových hodin, disponují technologií Bluetooth, lze je propojit s chytrým telefonem, běžně v nich naleznete kompas, výškoměr, teploměr, stanovení měsíční fáze a východů a západů slunce, solární napájení a funkci smart access.