Služby

Vyplatí se dnes interiérový designér?


Mnoho lidí při rekonstrukci bytu anebo při stavbě domu váhá, jestli využít služeb interiérového designéra. Možná je to způsobeno také tím, že si vlastně neumíme přesně představit, co design interiéru obnáší a jsme přesvědčeni, že pokud máme dobrý vkus, zvládneme to sami.

  • Zkušený interiérový designér nám může pomoci v jedné zásadní věci.
    • A tou je vyvarování se chyb, které mohou být nevratné nebo jen těžko opravitelné.

pohovka

Práce bytového designéra nespočívá jen ve vytvoření esteticky dokonalého místa k bydlení, ale také ve využití potenciálu celé místnosti. Prvním krokem je vždy diskuse, při které klient nastíní, jak by si svůj domov představoval. Designér se také dozví, kolik lidí bude byt využívat a jaký je jejich životní styl.

  • Při této diskusi se také ukáže, jestli jsou obě strany naladěni na stejnou vlnu.
  • Pokud tomu tak není, neměla by spolupráce pokračovat.

3D vizualizace jsou skvělým pomocníkem

Pokud se rozhodnete stavět dům, pak je do budoucna velice přínosné začít se se svým interiérovým designérem scházet už v době, kdy se stavba teprve plánuje. Můžete se totiž spojit i s architektem domu a tím pádem dovést vše k dokonalosti na „první dobrou“.

designové křeslo

  • Velkým pomocníkem bytových architektů jsou v současné době moderní technologie, díky kterým se tvoří návrhy interiérů.
  • Pomocí 3D vizualizace si klient dokáže přesně představit, jak bude jeho budoucí domov vypadat.
    • Lze rozmístit nejen nábytek, ale také si pohrát s barvami, materiály a dalšími prvky.

Podkladem k vytvoření 3D modelu může být pouze výkresová dokumentace.

Odborník vidí prostor z jiného úhlu pohledu

Požádat o spolupráci interiérového designéra rozhodně nejsou vyhozené peníze.Tento odborník vidí totiž prostor trochu jinak nežli laik. Váš domov bude tedy nejen esteticky dokonalý, ale také plně funkční.

  • Řešit například tak běžnou chybu, jakou je špatné umístění kuchyňské linky, je po dokončení rekonstrukce nebo po dostavbě docela problém.