Služby

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Bydlení v rodinném domě je snem velké části lidí. Mít vlastní zahradu, kde je možné relaxovat, pěstovat ovoce a zeleninu, věnovat se kutilství a podobně. Zkrátka více volnosti, co se bydlení týče. Mnoho lidí ovšem stojí před rozhodnutím, zda si postavit raději novostavbu na vhodné stavební parcele. Porozhlédněte se v takovém případě mezi pozemky na prodej, třeba vás nějaký zaujme.

prodejdomu

Další možností je pak si vybrat v nabídce realitních kanceláří nebo soukromých osob mezi domy na prodej nějaký starší a ten pak na své náklady postupem času opravovat. Podle čeho se rozhodnout? Co je výhodnější, a jaké vám konkrétní varianty přinesou pro a proti?

Výhody a nevýhody novostavby

Důvodů, proč se rozhodnout pro novostavbu je hned několik. Předně se můžete sami rozhodnout o uspořádání a velikostech konkrétních místností. Výhodou je také to, že vše bude nové, funkční a nepoškozené. Není nad to si všechno přizpůsobit svým představám a požadavkům. Můžete také využít dlouhé řady možností nejrůznějších moderních technologií a zařídit si tak rodinný dům v úsporném stylu.

Nejprve budete stát před rozhodnutím, v jaké lokalitě se zaměřit na prodej pozemku a o jaké rozloze. To může značně prodloužit dobu do nastěhování do vašeho domu. Pak vás ale čeká okamžité bydlení bez nutnosti jakýchkoliv, a především zdlouhavých úprav.

pozemek

Výhody a nevýhody staršího domu

Rozhodli jste se projít nabídky na prodej domu? Velkou výhodo v takovém případě je jeho nižší pořizovací cena, která však není sumou finální. Na postoupnou rekonstrukci ale můžete šetřit a provádět ji postupně. Nevýhodou je ovšem malá možnost měnit už daná dispoziční řešení, která vám nemusí vyhovovat. Starší dům také nejspíš nebude splňovat aktuální módní trendy. Nemluvě o tom, že se můžete potýkat i s různými technickými problémy. Finanční náklady za takovou rekonstrukci častokrát narůstají do obřích rozměrů a mnohdy i jsou jakým si nekonečným příběhem.

Staré domy ale také mívají svoje kouzlo, dýchá z nich na nás historie nebo k nim máme nějaké citové vazby. Potom většinou není co řešit a jejich rekonstrukce je jasnou volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup