Služby

Výkaz výměr vám pohlídá spotřebu materiálu na stavbě

Než začnete budovat základy, vytvořte si řádný rozpočet, který odhalí jakýkoli problém, zejména ten finanční. Nejdůležitější část podhoubí pak tvoří výkaz výměr.
Postavit dům vlastně není ani zas tak složité, jde o čirou matematiku. Nemusíte se bát, tyto jednoduché rovnice zvládnete i vy levou zadní. Například tuto: Na kvádr o rozměrech X x Y x Z potřebujete tolik cihel, na trámy tolik dřeva, na střechu tolik krytiny. Každý projekt by na tento základní výpočet měl pamatovat.

projekt

Jedná se vlastně o dokument, který obsahuje celkový soupis materiálu a prací, které se budou prolínat celou stavbou. Vše tu najdete v měrných jednotkách, takže vám nebude nic chybět.

Výkaz výměr je již roky prověřený praxí řady stavebních vedoucích, kteří si bez něj ani svůj každodenní chléb nedokážou představit. Pomůže vám především při vyhledávání té správné firmy, které takový projekt, jakým rodinný dům beze sporu je, svěřit. Můžete vyzkoušet hned několik možností, kdy vám takové společnosti veškeré práce a materiál nacení. Pak si už jen snadno porovnáte pro vás tu nejvýhodnější nabídku.

Máte již hotovo? Co vás bude čekat dál?
Druhé místo v této oblasti si získal položkový rozpočet. Jedná se vlastně o totéž, jen s doplněním aktuálních cen. Můžete jej využít jako kontrolní listinu pro konečné porovnání. V neposlední řadě ho budete potřebovat jako dokument k žádosti o financování hypotečním úvěrem.
Většinou ten, kdo staví svépomocí, se bez tohoto výkazu obejde. Právě proto není součástí projektové dokumentace a každý klient si jej objednává zvlášť. Dodání většinou trvá okolo 10 dní.

stavba

Jaké položky vlastně obsahuje?
· zemní práce – např. hloubení šachet
· základy – beton základových konstrukcí nebo zdí
· úpravy vnějších povrchů – penetrace, vnější omítka stěn
· vnitřní vybavení domu – rozpis interiérových dveří včetně jejich modelu a způsobu otevírání, kování, typy oken

Kvalitní dodavatel vám poskytne nejprve vzor a zároveň vám vše dobře vysvětlí. Stanovení správného rozpočtu je velmi důležité. Navíc si tím tak vše usnadníte a nic nepříjemného vás nepřekvapí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup