Zboží

Většina lidí vybírá snowboardy podle délky, to je ale chyba!

Spousta lidí stále ještě vybírá nové snowboardy se zažitým přesvědčením, že nejdůležitější je především jejich délka. Ačkoli souhlasíme s tím, že délka snowboardu hraje klíčovou roli, rozhodně byste se neměli spoléhat pouze na tento parametr. Co jiného tedy v případě, kdy si budete v kamenném obchodě nebo v e-shopu prohlížet nové snowboardy, sledovat a na co si dát pozor?snowboard
Délka je důležitá, ale stejně tak i styl jízdy nebo terén
Ještě, než se vrhnete mezi snowboardy a začnete si vybírat podle líbivého designu, měli byst vědět, že jeho výběr záleží hned na několika věcech. Jednou z nich je samozřejmě často zmiňovaná délka snowboardu. Kromě ní je ale na místě sledovat i styl jízdy nebo skutečnost, jestli je nový snowboard určený pro začátečníka, nebo pokročilého. Rovněž je potřeba ohlížet se i na to, jestli vybíráte mezi snowboardy pro ženy nebo pro muže – i to totiž hraje důležitou roli.
Co se délky snowboardu týče, dejte si pozor, ať opravdu vyberete správně. Pakliže totiž zvolíte nevhodnou délku, může se stát, že se budete při jízdě na svahu trápit. Snowboard vás nebude poslouchat tak, jak by měl, bude se otáčet ve chvíli, kdy to nebudete potřebovat a zkrátka si na něm jízdu tolik neužijete. Pro začátečníky je dobré pořizovat snowboardy, které dosahují k bradě, pokročilejší jezdci si mohou vybírat prkna o něco delší – sahající třeba až k nosu.barevné snowboardy
Jaké jsou rozdíly mezi snowboardy pro začátečníky a pokročilé?
Mezi snowboardy určenými pro pokročilé a začátečníky jsou rozdíly nejen v délce, ale i v tuhosti. Pokud s jízdou na prkně teprve začínáte, doporučujeme vybírat spíše měkčí snowboardy, které se dají mnohem lépe ovládat, a dokonce vám odpustí i nějakou tu začátečnickou chybičku. Pozor na skutečnost, že z měkkého prkna se tak dobře neodrazíte, což ale jako začátečník, který si na jízdu a pobyt na svahu teprve zvyká, určitě nebudete potřebovat.
NÁŠ TIP: Jak při výběru snowboardu ušetřit? Sledujte akční nabídku jednotlivých prodejců nebo specializované portály – například na serveru Slewik.com v sekci snowboardy výprodej naleznete vybrané modely se slevou až 49 %!
Pokročilým jezdcům budou naopak vyhovovat tvrdší prkna, která jsou jako stvořená pro zkušenou a rychlou jízdu. Dobře drží na hraně, takže vám umožní lépe a jistěji zatáčet. Tuhost snowboardů se rozděluje podle stupnice od 1 do 10 kdy číslo 1 znamená velmi měkké prkno a naopak číslo 10 velmi tvrdé prkno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup