Služby

Učení se počítačovému umu


Počítače a notebooky jsou dnes neoddiskutovatelně běžnou součástí domácností a zdaleka neslouží jen pro hraní her a posílání emailových zpráv. Můžete být uživatel, který svůj „komp“ používá hlavně na zábavu, brouzdání internetem, pro zálohování fotek, anebo na něm naopak pracujete každý den v práci. Taky to může být něco mezi vyjmenovaným, to není až zas tak podstatné.
monitory s PC klávesnicí a poznámkami
Důležité je, že u vás vždy existuje nějaký ten prostor vyhrazený pro zlepšení uživatelských znalostí takových či makových aktivit s pomocí PC prováděných. A na to evidentně reagují centra nabízející služby v oblasti odborných školení. Škála nabídek firem zabývajících se počítačovou gramotností je opravdu široká. Rovněž výběr konkrétního výukového střediska, je možné provést z poměrně obsáhlé kvantity dostupných. Největší množství velkých firem sídlí v Praze, ale výjimkou už nejsou jejich pobočky i v městech ostatních.
stojící žena s otevřeným notebookem v ruce
Výčet z rozličných přednášených modulů pak čítá například:
 
•             základní práci s PC
•             kurzy zaměřené na práci v odlišných operačních systémech
•             psaní všemi deseti
•             bezpečné používaní informačních technologií
•             balíky kancelářských programů, práce s databázemi
•             grafiku a design
•             serverové služby
•             tvorbu webových stránek a aplikací
 
Samotné učení může probíhat v různě velkých skupinách, nicméně flexibilita nabídky je značná. Lze domluvit i lekce individuální, dokonce nemusí jít nutně o návštěvu přímo střediska, školitelé často vyrážejí za školenými do firem, úřadů, škol, a tak dále. V případě varianty, kdy se lektoři za zákazníky dopravují, se samozřejmě počítá s nutnou vybaveností potřebnou výpočetní technikou.
počítačová třída
Což neznamená většinou nic jiného, než, že postačí samotný kompjútr nebo notebook s příslušným softwarem či aplikací, tedy tím, co by mělo být předmětem výuky. Zvolíte-li variantu s návštěvou učebny přímo v areálu daného výukového centra, čeká vás prostor plně vybavený pro zdárné absolvování daného kurzu. Ten je zpravidla zakončen certifikací, chcete-li osvědčením o dosaženém druhu a stupni znalostí a umu. Což není jen papír, který může zdobit stěnu ve vaší pracovně, jde především také o plusový bod do textu vašeho profesního životopisu.