Služby

Jak koupit akcie? Řešením je broker s přístupem na burzu

Hledáte způsob, jak zhodnotit volné peníze? Řešením mohou být akcie. Právě akcie jsou totiž jedny z nejvýnosnějších produktů kapitálových trhů, avšak jsou i více rizikové. Velmi populární jsou akciové fondy, kde se ovšem platí nemalé poplatky, a navíc investoři přichází o jednu z hlavních výhod akcií – dividendy. Není tedy lepší nakoupit akcie na vlastní pěst?akcie na burze
Jak koupit akcie
Akcie lze nakupovat přes vybrané banky a brokerské společnosti. Těchto společností jsou ale desítky a každá vám umožní přístup na jiné akciové burzy. Pokud tedy chce obchodovat české akcie, musíte hledat brokera s přístupem na BCPP nebo RMS (české burzy cenných papírů). Kromě toho sledujte poplatky, které si společnost účtuje. Vůbec nejdůležitější ale je, aby vybraná společnost byla spolehlivá a důvěryhodná.
Jakmile si vyberete brokera a vytvoříte si obchodní účet, můžete začít nakupovat. Na účet samozřejmě musíte převést peníze, za které chcete akcie nakupovat.
Postup, jak koupit akcie, je snadný. Nejprve ze seznamu vyberete požadovanou akcii. U akcie zvolíte možnost nákupu a vyberete množství akcií, které chcete koupit. Minimem je 1 akcie, avšak u levných akcií se doporučuje nakupovat větší množství. Za nákup akcií si totiž brokeři účtují poplatky (asi od 100 korun), takže nakoupit akcie za 200 Kč a další stokorunu zaplatit na poplatcích je krajně nevýhodné. U pokročilých objednávek si investoři mohou zvolit i limitní cenu, za kterou jsou ochotní nakupovat nebo prodávat.
Prodej akcií probíhá prakticky stejně jako nákup. Vyberete akcii, zvolíte množství k prodeji a potvrdíte objednávku.akcie v novinách
Vyšší výnosy přináší vyšší riziko
Nakoupit levně a prodat draze. Tak můžeme jednou větou popsat princip investování do akcií. Ve skutečnosti je ale investování mnohem složitější, zejména při aktivním obchodování. Dlouhodobé investice do akcií jsou méně rizikové, avšak v obou případech je potřeba nakupovat až po analýze trhu. Pokud totiž koupíte předraženou akcii, tak může trvat celé roky, než se dostanete do zisku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup