Bydlení

Typické vlastnosti dřevěných venkovních rolet


Jednou z efektivních možností, jak bránit průchodu Slunce do místnosti, jsou venkovní žaluzie a rolety. Čím se vyznačují výrobky z tradičního materiálu, který lidé používají již tisíce let?
zatažená okna.jpg


· Kouzlo přírodního materiálu uchvátí téměř každého, kdo jej na první pohled na vlastní oči spatří. Málokdy se stává, že by někdo dal raději přednost chladným hliníkovým lamelám před jedinečnou barvou a vzory sibiřské, kanadské a skandinávské borovice bez suků a prasklin.


· Lamelový krunýř se plynule pohybuje po vodicích lištách z kompaktních, extrudovaných slitin hliníku. Lišty jsou pochopitelně osazeny krycími prvky ze stejného materiálu, jako jednotlivé lamely.


· Dřevěné rolety se montují buď jako součást novostavby do speciálních předem připravených dutin, nebo dodatečně ve formě předsazeného ostění. Kotvení mechanismu se provádí vždy v závislosti na stavebním materiálu, podle toho se volí speciální prvky (hmoždinky, závitové tyče apod.)


· Ovládací mechanismus pohání elektromotor. Uvádí se do provozu buď nástěnnými spínači, časovými relé, nebo prostřednictvím dálkového ovladače. Mechanismus lze napojit do systému tzv. chytré domácnosti. Naklápění lamel a pohyb rolet může být ovládán v závislosti na počasí – na intenzitě slunečního svitu, na okamžiku západu a východu Slunce, na směru a rychlosti větru, na dešťových a sněhových srážkách.


· Dřevěné komponenty v průběhu výroby prochází pevnostním atestem a na závěr se moří namáčením v lázni, kde nasáknou dvojnásobek mořidla ve srovnání s běžnými nátěry. Vzniká tak velmi pevný a kompaktní materiál, který odolává povětrnostním vlivům a různým dřevokazným houbám, plísním, a škůdcům. Lamely nepraskají, nevysušují se Sluncem, odolávají vzdušné vlhkosti.


· Životnost celé konstrukce ze slitiny hliníku v kombinaci se dřevem, jehož původ nezapře drsné severské klima, většina renomovaných výrobců deklaruje na více než 50 let.
stažená roleta.jpg


· Díky svému špičkovému provedení po technické stránce v souladu s jedinečným designem, jaký mohou nabídnout jen přírodní materiály, je lze montovat prakticky na jakoukoli stavbu, nebo historicky cenný objekt. Setkáte se s nimi v restaurovaných zámeckých areálech, v luxusních hotelích, provázet vás mohou v horských sportovních centrech, anebo jimi můžete vyzdobit třeba lodžii v panelovém domě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup