Zboží

Teplota tak akorát

Jaká je pro vás ideální teplota uvnitř bytu či domu?
Někomu stačí teploty okolo 18 stupňů, někdo ale potřebuje jak v zimě tak v létě daleko více stupňů. Jsou lidé, kteří doma musí mít pořád teplotu okolo 25 stupňů, což se samozřejmě velice podepíše na jejich účtu za vytápění. Kdo má rodinný dům, ten má podstatě více možností jak bydlení vytápět. Spousta rodinných domů měla kotle na plyn, které fungují velmi jednoduše – stačí stisknout tlačítko a za chvilku máte doma teplo. Plyn k vytápění používalo opravdu hodně domácností spolu s plynem na vaření či ohřev vody. Jenže po zdražování v posledních dvou letech lidé začali využívat spíše kotle na tuhá paliva. Ještě loni domácnosti ve velkém skupovaly krby a kamna, aby měly záložní zdroj vytápění pro případ, že plyn prostě nebude.

pohoda u krbu

Říká se, že dřevo a uhlí má největší výhřevnost než plyn, a mnoho lidí má tento druh vytápění raději, protože kromě velkého tepla můžete sledovat hořící oheň. To dělá velmi hezkou atmosféru v zimním období, a proto jsou krby tak populární. Nevýhodou je, že si musíte obstarat topivo, což je potřeba už koncem léta. V létě je poptávka nejnižší, takže jsou i ceny nižší než v hlavní topné sezoně. Čím dříve nakoupíte brikety a dřevo, tím lépe pro vás, protože můžete ušetřit tisíce korun. Jen pozor na to, abyste brikety skladovali v suchu, mohou navlhnout a potom se s nimi těžko topí.

dřevo na topení

Jednou z cest jak regulovat teplotu v domě je klimatizace do bytu. Využívají se hlavně v bytech a podkroví rodinných domů, ale kvůli zvýšení komfortu bydlení se s nimi setkáváme čím dál častěji i v přízemních domech. Je to proto že si jednoduše zvolíte teplotu jaká je vám příjemná a klimatizace se o ni postará během pár minut. Montáže klimatizací provádí celá řada firem, takže určitě nebudete mít problém nějakou sehnat. Jen si asi na montáž chvilku počkáte kvůli vysoké poptávce, kterou způsobují vyšší letní teploty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup