Služby

Stavba s hypotékou


Co obnáší stavba s hypotékou, všichni asi víte. Jak ale docílit toho, abyste vůbec hypotéku od banky dostali? Co budete potřebovat k jejímu vyřízení? To jsou časté otázky zájemců a žadatelů o hypotéku. Než začnete uvažovat o hypotéce, měli byste vědět, kolik váš dům bude vlastně stát peněz. Kromě odhadu nemovitosti budete potřebovat i položkový rozpočet, který obsahuje veškeré stavební i řemeslné práce včetně dodávek s cenami za měrnou jednotku. Samozřejmě, že nejlepší variantou pro každého stavebníka je mít našetřeno alespoň část finanční částky potřebné ke stavbě. Nejen, že tím stoupne jeho bonita, ale bude mít zároveň menší finanční zátěž do budoucna.

počítač

Výběrová řízení

Stavební firmy, které se účastní výběrových řízení, zpracovávají cenovou nabídku na základě výkazu výměr. Vítězem každého takového výběrového řízení je zpravidla firma, která podá nabídku za nejvýhodnější cenu. Výkaz výměr, který slouží jako podklad pro vypracování položkového rozpočtu, je sice daný zadavatelem pro všechny stejně, ale i přesto se musí zpracovatel seznámit i s projektovou dokumentací, která je součástí zadávacího řízení. Ne vždycky je totiž výkaz výměr zpracován dokonale a dle skutečného stavu. A není radno nic podcenit, protože by v případě výhry ve výběrovém řízení, mohlo při realizaci dojít k nemilým překvapením.

stavba

Než začnete stavět

Před samotným zahájením stavby rodinného domu vás nejprve čeká spousta vyřizování. Kromě projektu a stavebního povolení je zapotřebí mít vypracovaný výkaz výměr, který slouží stavebníkovi jako podklad při výběru dodavatele. Každý dodavatel doplní do výkazu výměr své ceny a stavebník si tak může vybrat nejvhodnějšího dodavatele. Pak už nezbývá nic jiného, než mít pevné nervy a čekat na to, až stavba bude dokončena. Samozřejmě s myšlenkou na lepší zítřky.