Zboží

Stáří přináší komplikace s pohybem

Pokud k vám byl život krutý natolik, že vám znemožnil svobodný a volný pohyb, tak je na místě, abyste si tento hendikep alespoň trochu usnadnili. Vždyť není nic horšího, než když se člověk najednou začne všude cítit jako ve vězení, jako když má pocit, že se ocitnul v pasti. A to zdaleka není jen otázka trvale tělesně postižených lidí, ale také lidí s dočasným úrazem, který výrazně omezuje jejich pohyb, a samozřejmě i stárnoucích lidí, což je tím pádem tématem nás všech, neboť stáří si na každého z nás počíhá, o tom není pochyb.
invalida na vozíku.jpg
Takže si představte, jak to budete dělat, až budete mít na krku několik křížků a váš byt, který vám nyní přijde být tak útulný a dokonalý vás najednou chytí do pasti. Třeba kvůli tomu, že se nebudete schopni svépomocí dostat po schodišti do patra. A to je pořádná svízel, neboť tak se přece nedá žít! A je naivní si myslet, že až ten čas přijde, tak svůj byt přestavíme na bezbariérový. To není tak snadné, ne všude je to možné, a ne každý má na takové stavební úpravy dostatek peněz. A ani o stěhování nemůže být často řeč, protože právě staří lidé jsou nejvíce konzervativní a jen velice neradi opouštějí místo, na které jsou zvyklí. Ovšem jejich situace nemusí být o mnoho lepší ani v případě, kdy v daném bytě žijí se svým partnerem – i tomu postupně ubývají síly a nemůže vás přemísťovat po schodech.
boční schodiště.jpg
Navíc by bylo velice krátkozraké předpokládat, že předělat vlastní byt nám postačí. I kdybyste si svůj byt změnili jakkoli k lepšímu, tak ve vašem okolí budou stále desítky dalších bytů, kam chodíte k přátelům na návštěvu, a kde překážky i nadále přetrvají. V takové situaci je mnohem lepší pořídit si šikovnou pomůcku, která vám s pohybem po schodech pomůže. Pořiďte si schodolez, kterých vás přepraví dolů anebo nahoru po schodech snadno a rychle a bez námahy, a to kdekoli budete. Jistě se vám tak výrazně uleví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup