Finance

Sháníte peníze?


Potřebujete peníze? Samozřejmě, že ano. A potřebujete jich víc, než kolik jich máte? Pokud ano, není váš život zrovna slastný, že? Musíte si leccos odpírat, jenom abyste se svými financemi nějak vyšli, a ani to nejednou nestačí a dál se možná jen těžko držíte trochu v plusu a možná jste se dokonce propadli do neblaze známých červených čísel, tedy do záporných hodnot.

A co si počít tehdy, když není čím zaplatit ani opravdu nezbytné věci? Nejednou je tu vlastně už jenom jedno jediné řešení. To, kterému se říká půjčka.

bankovky v kapse

Samozřejmě, i půjčky mají své mouchy, a to hlavně v tom ohledu, že se takto získané peníze musí v souladu s dohodou svému majiteli zase v pořádku vrátit, a to zpravidla navýšené o nějaké ty úroky či jiné platby, ale přesto jsou užitečné. Protože pomáhají přečkat těžké časy, kdy se člověku nevede, a dočkat se tak dob, kdy zase bude lépe.

Ovšem je tu jeden dost zásadní problém. Dříve, než zájemce tolik potřebnou půjčku dostane, totiž musí být splněny všechny požadavky, jež poskytovatel půjček na takového člověka klade. Čímž mám na mysli zpravidla dostatečně vysoké příjmy žadatele, skýtající naději na to, že tento bude mít z čeho splácet, jeho čisté registry dlužníků, což svědčí o dosavadní dobré platební morálce, a podobně.

platební karty

A je logické, že v těchto a jim podobných záležitostech nejeden člověk, který se ocitl ve finanční tísni, vyhovět nedokáže. Není na tom tak dobře. A proto někdo takový nebývá uspokojen a odchází z banky s prázdnou.

A má-li rozum, míří do nebankovního sektoru, kde se nabízí možnost řešení zvaná nebankovní americká hypotéka. Což je typ půjčky, u níž se splácení garantuje tak, že dává žadatel do zástavy nemovitost, za niž dostane až sedmdesát procent její odhadní ceny. Nic se tu neplatí předem, vše je vyřízeno rychle, peníze lze použít na cokoliv a splácet lze třeba i dlouhých třicet let.

A za takových podmínek by byl hřích si takovou půjčku nevzít.