Zboží

Průmyslové 3D tiskárny pro profesionální využití


V současné době je v mnoha průmyslových provozech využívána 3D tiskárna. Pomalu se dostává i do domácností a kutilských dílen. Pro profesionální využití je určena průmyslová 3D tiskárna, která zvládne výrobu přesných návrhů prototypů, designových modelů, funkčních prototypů a je vhodná i pro malosériovou výrobu.

  • Na 3D tiskárně lze vytisknout pomocí filamentů (materiálů pro tisk) i plně funkční trojrozměrný objekt.

11399-dmp-prox-950

Jednotlivé typy 3D tiskáren se od sebe liší stavbou i velikostí. Největší rozdíl je ale ve způsobu tisku. Mezi nejrozšířenější patří tiskárny typu FDM, které fungují na základě tavení náplně, která vytváří žádané produkty pomocí trysky.
Zajímavé je, jak funguje 3D tiskárna. Z digitální předlohy nanáší tryska 3D tiskárny jednotlivé vrstvy za pomoci tavení nebo spékání. Tomuto procesu se říká aditivní výroba.

Možnost multimateriálovéhotisku

Pokud potřebujete 3D tiskárnu pro profesionální průmyslové využití a nechcete investovat příliš velké finanční prostředky, pak může být dobrou volbou kupříkladu průmyslová 3D tiskárna pro multimateriálový tisk Omni 500 Lite.

  • Tato tiskárna, která je vybavena dvěma extrudery pro multimateriálový tisk, je určena pro náročné uživatele.
  • Je to zařízení, které dokáže tisknout se dvěma různými materiály současně.
    • Využívá se kupříkladu pro stavební a podpůrný materiál.

9974-3dsystems-projet-mjp2500w

Tiskárna disponuje dostatečně velkou uzavřenou tiskovou komorou, ve které vytisknete současně velké i menší modely v té nejvyšší kvalitě. Další výhodou této tiskárny je také možnost připojení k internetu a ovládat ji tedy vzdáleně. Pomocí počítače lze také provádět průběžnou kontrolu.
Jinou možností je 3D tiskárna Factory 2.0 Pro, u níž je zajištěn profesionální kvalitní výtisk s nízkými provozními náklady díky uzavřené stavební komoře, která je teplotně regulovaná a vybavená dvoutryskovým systémem.