Zboží

Proč používat fitness rukavice


Fitness rukavice, nebo někdy také rukavice do posilovny, jsou rukavice, jejichž úkolem je usnadnění v podstatě jakéhokoliv tréninku. Jejich nejdůležitější funkcí je funkce ochranná. Rukavice chrání vaše ruce a tím brání vzniku puchýřů nebo mozolů. Kromě toho pomáhají s odváděním potu, což zabraňuje prokluzování náčiní (např. činek, hrazd,…). Díky rukavicím tak budete mít jistější stisk a trénink vám půjde mnohem lépe.
Fitness rukavice se vyrábějí zvlášť pro muže a pro ženy. Dámské fitness rukavice mají většinou větší polstrování a obvykle nemají omotávku zápěstí. Oproti tomu mužské fitness rukavice bývají z tvrdšího materiálu, aby snesly i větší zátěž a omotávku mají.

Obrázek1

Kromě toho jsou i různé velikosti rukavic. Můžete se setkat s velikostmi XS-XXL a záleží jen na vašich proporcích, jaká velikost bude vhodná pro vás. Vybírejte velikost moudře, rukavice musí totiž sedět skvěle, jinak vám mohou při cvičení spíš překážet.

Druhy fitness rukavic

Existuje několik typů sportovních rukavic, z nichž každý je vhodný pro jiný typ tréninku. Nejčastěji se můžete setkat s těmito typy:

Pletené rukavice

Pletené rukavice bývají cenově nejdostupnější a jsou vhodné pro nepříliš náročné uživatele. Vrchní část rukavic je obvykle bavlněná a spodní část, tedy dlaň, bývá polstrována vycpávkami. Díky tomu jsou rukavice neustále odvětrávány a vy tak budete mít na rukách vždy pocit svěžesti. Tento typ rukavic je vhodný pro cyklistiku a kondiční cvičení.

Klasické rukavice se zapínáním

Horní část těchto rukavic bývá velmi pružná a elastická, zatímco na dlani jsou rukavice polstrované. Tento typ rukavic je používaný nejčastěji, je vhodný jako rukavice na posilování nebo třeba na hrazdu.

Rukavice s omotávkou

Tyto rukavice jsou vybaveny omotávkou, která pevně fixuje zápěstí a snižuje tak riziko zranění. Rukavice s omotávkou využívají především siloví sportovci při zvedání těžkých vah.

Obrázek2

Jaký materiál?

Při výběru fitness rukavic je důležité hledět kromě typu také na materiál. Obecně platí, že byste se měli vyhnout rukavicím z umělých materiálů, naopak nejkvalitnějším a nejlepším materiálem pro sportovní rukavice je kůže.
Minimálně z větší části by tedy rukavice měly být kožené, ideálně s kombinací lycry, která brání ničení rukavic a zároveň zajišťuje jejich ohebnost. Dlaň by měla být tvořena odolnější vrstvou, klidně také koženou, musí být ale pevná a nesmí bránit úchopům.

Pro koho jsou fitness rukavice vhodné?

Sportovní rukavice využije jistě každý, kdo jakkoliv sportuje. Budou skvělým pomocníkem pro všechny, kdo chodí do posilovny, zajistí totiž lepší úchop, sníží míru pocení a zabrání poraněním. Určitě si nezapomeňte pořídit rukavice na hrazdu, na které vám určitě velmi pomohou.
Rukavice však využijete i v případě, že přímo neposilujete, ale třeba se jen rádi projíždíte na kole. Na tom se totiž ruce často velmi potí a při delším ježdění se vám začnou na rukách tvořit mozoly, což není nic příjemného. Tomuto všemu dokážou fitness rukavice zabránit.