Zboží

Jak vybrat sedací soupravu


Snad žádný druh nábytku není tak typově bohatý, jako sedací soupravy. Rozmanitost těchto bytových doplňků nám ale může způsobit jeden problém. Podle čeho vybrat přesně tu pravou, když je takové množství tvarů, materiálů i barevných typů. Prvním ukazatelem by mělo být její využití.

sedací souprava

  • Budete svou sedací soupravu používat jen na občasné posezení nebo bude sloužit i jako možné lůžko?
  • Pro pohodlné přespání je nutné zvýšit nároky na konstrukční zpracování i kvalitu materiálů.

Stejně důležitým parametrem při výběru vhodné sedací soupravy je i velikost pokoje a jeho dispoziční možnosti.

Rohová sedačka

Velice oblíbeným typem je například rohová sedací souprava. Před jejím zakoupením je nutné dobře rozměřit pokoj, aby byla jistota, že se tam skutečně pohodlně vejde a nebude nikde překážet. Na internetových stránkách nebo v obchodě vypadá každý produkt trochu jinak nežli v našem pokoji.

Kožená sedačka má své pro i proti

Milovníci luxusního vzhledu budou jistě zvažovat, zda si pořídit sedací soupravu s koženým potahem. Tato klasika je stále velice oblíbená. Je jistě zřejmé, že investice do tohoto typu nebude zanedbatelná.

  • Proto se zaměřte při jejím výběru především na to, jakým způsobem je probarvená použitá kůže.
  • Solidní výrobce vám jistě na tuto otázku rád odpoví.

žlutá sedačka
Pokud je kůže správně probarvená a tudíž „dýchá“, pak máte jistotu, že sedačka vydrží v nezměněném stavu po několik dalších let. Koženou sedací soupravu je ale nutné pravidelně udržovat tím, že se dvakrát ročně pečlivě vyčistí a naimpregnuje. Tento typ je vhodný také do domácnosti, ve které se pohybují alergické osoby.

  • Jednu z podmínek při výběru ale mohou sedací soupravy splnit vždy. Ať už máte byt skutečně prostorný nebo bojujete o každý centimetr, v každém případě se bude hodit úložný prostor.
  • Každý z nás má jistě tu zkušenost, že se věci stále více hromadí, a tak jedna „skříň“ navíc není nikdy na škodu.