Zboží

Proč byly gelové nehty tak oblíbené


Jedním ukazatelů krásy každé ženy jsou mimo jiné i její nehty. Ty sice obvykle nebývají tím, na co se pozornost soustřeďuje především, avšak mohou doplnit či ozvláštnit celkový vzhled. To platí zvláště pokud se zvolí i vhodný outfit. Ovšem k tomu je potřeba, aby také pěkně vypadaly, a to rozhodně není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Trápí je totiž spousta věcí, které mohou jejich kvalitu značně zhoršit a tím i znehodnotit jejich celkový vzhled.

gelové nehty

Tím prvním problémem bývá nedostatek vitaminů, nejčastěji zinku. To je projevuje jejich slabostí a lámavostí. O tom, že takové nehty nejsou ideální k úpravě, asi není třeba říkat. Dále pak je to manuální práce, kdy se při některých činnostech mohou odírat a zašpinit. Příkladem může být zahraničení, avšak činností, které nehtům příliš nesvědčí, je spousta. A ačkoliv vhodný lak dokáže leccos zakrýt, ani on není všemocný.

V neposlední řadě jsou to pak naše vlastní zlozvyky, z nichž nejznámější je kousání nehtů. To se projevuje nejčastěji ve chvílích velké nervozity. A i když se jej můžeme snažit zbavit, je to běh na dlouhou trať, nehledě na to, že bude potřeba čas, aby se nehty opět zregenerovaly. Z těchto důvodů se do módy dostaly gelové nehty. Jedná se o gelovou vrstvu, která se nanese na vlastní (dobře očištěný) nehet a následně se vytvaruje do požadovaného tvaru tak, aby ten původní přesně kopíroval.

nehty gelové

Výhodou je, že okamžitě zakryje jakékoliv nedostatky. Navíc je na něj možné použít jakýkoliv lak a vytvářet tak nejrůznější vzory. Jedná se tedy o rychlé řešení našich problémů, a není tedy divu, že mu propadlo mnoho žen. To však neznamená, že není bez vady. V první řadě vypadají poněkud nepřirozeně. Každý tak hned vidí, že je máte na sobě. To však při vhodně zvoleném stylu nemusí být problém. Daleko horší je, že po krátké době začnou odrůstat, což rozhodně nevypadá pěkně, a dostat jej z původního nehtu není zrovna jednoduché.

I to je důvod, proč se dnes již tolik nepoužívají. Přesto stále zůstávají užitečnou pomůckou pro ženy, které se potřebují rychle zkrášlit pro určitou příležitost. A o to tu jde především – zanechat co nejlepší dojem.