Zboží

Příznaky menopauzy


Menopauza je rozhodně téma, o kterém i samotné ženy velice nerady slýchají. Toto období se vyznačuje negativními příznaky, které se projevují na našem těle a na naší psychice. Každou ženu postihuje klimakterium individuálně. Může nastat již ve čtyřiceti letech, ale daleko častěji se projevuje až kolem padesátého roku života. Není výjimkou ani dřívější či ještě pozdější start tohoto období. Celý proces je pro tělo naprosto přirozený. Začíná pomalu ubývat hormonů zejména estrogenu a vaječníky přestávají spolupracovat, proto se objevují problémy a jisté nežádoucí projevy.

podnikání

S jakými příznaky se můžeme setkat?

S úbytkem hormonů se začínáme cítit hůře. Jako kdybychom ztratily svůj šarm, svůj půvab. Cítíme se nemotorné. S tělesnými projevy přichází také očekávaný úbytek menstruace. Ta se pomalu vytrácí, avšak kvůli těmto změnám mohou být na těle způsobeny takové změny, že se vůbec nebudete poznávat. Menstruace může nastat v jinou dobu, než očekáváme. Můžeme takzvaně špinit několik dní a s oblasti vaginální je spojena další choulostivá záležitost. Jakmile vaječníky začnou stagnovat, začne celá vaginální oblast vysychat. Z tohoto důvodu často nemáme chuť ani pomyšlení na sex a ten nás může dokonce i bolet, protože máme snížené libido a nedokážeme se tolik vzrušit. Dalším velice nepříjemným projevem je inkontinence moči. Věc, o které ženy velice nerady mluví, protože jde o dost citlivé téma, avšak je to zkrátka věc, která se také může objevit, proto je dobré ji zmínit hned na začátku.

Mezi další nežádoucí projevy patří:
1) Návaly horka, bušení srdce. Potíte se ve dne i v noci.
2) Pocity úzkosti, depresivní stavy. Cítíme se podrážděné, vyhýbáme se rodině a známým. Dokonce se mohou objevit z ničeho nic slzy.
3) Rychleji a častěji se zadýcháte.
4) Kůže vysychá a stárne. Působí to negativně na pleť a vrásky. Více se třepí a lámou nehty, vypadávají vlasy, můžeme přibrat na váze nebo nám naroste takzvané padesátnické malé kulaté bříško.

stres

5) Mohou se dokonce objevit závratě nebo nevolnosti. Trávící problémy spolu s nadýmáním nebo zácpou také nejsou výjimkou.
6) Častěji zapomínáme. Poruchy soustředění, další negativní projev.
7) Mohou se objevit alergie nebo dušnosti.
8) Bolení kloubů, zad a svalů.
Tyto veškeré problémy spadají právě do kategorie: menopauza příznaky.