Zboží

Pončo pro sportovce i modelky

Pro pončo rozhodně platí oblíbené přísloví, které praví, že v jednoduchosti je krása. Tento přehoz s otvorem pro hlavu a ruce dokáže člověka nejen zahřát, osušit či ochránit před deštěm, ale zároveň se může stát i módním kouskem ve Vašem šatníku.

Původ ponča

Historie ponča se začala psát přibližně pět set let před naším letopočtem, a to v oblasti And a Patagonie. Předincké původní obyvatelstvo, které obývalo převážně území současného Ekvádoru, Chile, Kolumbie, Bolívie, Peru a Argentiny, si velice vážilo oblečení a textilií obecně. Pončo se zde proto nosilo jako znak postavení, bohatství a autority.

Obrázek13

Ve své době ho nosili nejen ženy, ale i muži. Typické pro něj byly zářivé barvy. Vzory zobrazovaly složité výšivky zvířat či bojovníků, později byly vystřídány spíše geometrickými útvary, na jednobarevné látce.
Pončo bylo natolik cennou součástí výbavy, že se vkládalo zesnulým do hrobu na cestu ke znovuzrození. Díky tomu, že bylo vyráběno z kvalitní vlny lamy alpaky, se jeho části v těchto hrobech dochovali, a archeologové tak mají i po 2500 letech jasnou představu, jakou mělo tenkrát podobu.

Pončo i pro vojáky

Do Evropy se ponča dostala díky španělským dobyvatelům. V době občanské americké války Severu proti Jihu si ponča oblíbili vojáci, kteří je používali nejen jako teplý kus oblečení, ale také jako pláštěnku a spacák. Během druhé světové války se pončo stalo součástí americké vojenské polní výzbroje. Ozbrojené síly USA si z něj dokonce dokázaly vytvořit i přístřešek.

Praktický pomocník na pláž i do deště

Pláštěnka

Podobně dnes pončo využívají nejen vojáci, ale i milovníci outdoorových sportů. Převážně turisté opravdu ocení, že pod pončem z nepromokavého materiálu se dá schovat i batoh na zádech.
Tato ponča jsou již obvykle vybavena i kapucí a zapínáním, aby jejich nošení bylo co nejpohodlnější. Jejich výhodou je i skladnost. Pokud pláštěnku zrovna nepotřebujete, stačí ji složit na malý placatý čtverec, který se bez problémů vejde i do kapsy.

Ručníkové pončo

Pro milovníky vody je tu ručníkové pončo. To je vyrobeno ze savých materiálů, může tak posloužit jako župan a zároveň i ručník. Pod jeho dlouhými záhyby je navíc možné se zcela diskrétně převléknout do suchého oblečení. Díky němu už nebudete muset mrznout v mokrých plavkách při každém sebemenším větru.

Obrázek23

Módní prvek Vašeho šatníku

Pončo ovšem není pouze praktický doplněk sportovců, ale také slušivá součást outfitu pro chladnější dny. Lze jím nahradit svetr nebo lehčí kabát. Lichotit Vám bude nejvíce s jednobarevnými přiléhavými kalhotami a rolákem ve stejně barvě, jako jsou kalhoty.
Pokud chcete zvýraznit své křivky, sepněte delší pončo páskem. Výhodou ponča ovšem je, že pokud své tvary zdůrazňovat nechcete, splývavé záhyby ponča Vaši postavu nikterak neodhalí. Velký výběr ponč najdete na mysticstore.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup