Zboží

Plastové polotovary, které vás překvapí svými vlastnostmi


Plast je variabilní a tvárný materiál, který vyniká svými fyzikálními i chemickými vlastnostmi, není se tak čemu divit, že se z něho vyrábí komponenty do nejrůznějších odvětví průmyslu. My se ale dnes zaměříme poněkud detailněji na alkalický polyamid a polymethylmethakrylát neboli plexisklo.

Barevné plexisklo

Charakteristika alkalického polyamidu a jeho využití
Alkalický polyamid je termoplastický materiál, který se může pyšnit vysokou tvrdostí, pevností, houževnatostí a malým kluzným odporem. Jeho vlastnosti tedy splňují většinu požadavků na použití konstrukčních plastů. Jedná se bezesporu o nezaměnitelnou součást většiny plastových polotovarů, neboť jeho doposud nevyjmenovanou předností je hlavně bezhlučný chod součástí vyrobeného právě z tohoto materiálu. Není se tedy čemu divit, že prodej plastových polotovarů právě z alkalického polyamidu se těší velké oblibě.

Společně s elektroizolačními vlastnostmi doprovázenými dobrou chemickou odolností je polyamid univerzální plast, který je používán napříč řady odvětví od strojírenství, přes důlní průmysl až po ten průmysl. Navíc tento druh plastu může přijít do krátkodobému kontaktu s potravinami, proto ho můžeme hledat i v potravinářství.

Modrá tkanina

A k čemu konkrétnímu se využívá? Vyrábí se z něho například kluzná ložiska, řemenice, válce, příruby, škrabky, kluzné části strojů, sekací desky nebo polyamidové tyče.

Plexisklo (polymethylmethakrylát)
Plexisklo patří už po několik desetiletí mezi nejpoužívanější a nejvšestrannější materiál, který najde využití od průmyslu po zahrádku. Je snadno zpracovatelné a vyniká svými mechanickými vlastnostmi. Navíc se nejedná ani o příliš drahý materiál. Pořídíte ho v nejrůznějších modifikacích, barvách i tvarech. Ovšem největší přednost PMMA je jeho průhlednost, dokáže propustit až 93% světla. Má ale také vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům nebo vyniká barevnou stálostí.