Www

Nice, to nejhezčí z jižní Francie


Letiště Nice se nachází asi osm kilometrů od Nice. Letiště je vystaveno na umělém poloostrově a je velice silně využívané. Najdete zde základní vybavení, jako restaurace, nebo Wi-Fi zdarma v celém objektu. Levné letenky praha nice jsou velice oblíbené.

Do Nice se dostanete nejsnadněji autobuse. Nádherné a čisté město si hned zamilujete. Určitě nevynechejte pobřežní promenádu, která vede kolem velice luxusních sídel a hotelů. A všude je plno palem, což je i v nedalekém Monacu, kam se můžete rozjet podívat autobusem.

jídlo

Srdce města je ve starobylé části zvané Vieille Ville. Na nákupy si můžete zajít do nedaleké obchodní čtvrti Masséna.

Pro milovníky zeleně je ve městě jedno velké lákadlo. Tím je největší skleník na světě. Najdete v něm 7 různých tropických klimat, které se rozkládají na sedmi hektarech. Můžete tak vidět až 2500 různých rostlin. Atmosféru dokresluje zpěv ptáků z reproduktoru.

V místních restauracích si také dobře pochutnáte na zdejší středomořské kuchyni a uvidíte, že i ne moc oblíbené druhy zeleniny mohou chutnat. Ve zdejší kuchyni se odráží fakt, že je v oblasti 300 slunečních dnů v roce. Nikde nechybí olivový olej, citron a česnek. Tradičním pouličním jídlem je placka podobná palačince, která je z cizrnové hmoty.

jídlo1

Nice je městem bohatých lidí, a tak počítejte i s dražšími cenami všeho. Můžete se také vypravit na výlet do okolní provensálských vesnic.

Určitě si najděte čas navštívit Peillon and Peille. Je to jedna z nejstarších provensálských vesnic, ležících vysoko v horách. Malá vesnice Eze je zase velice oblíbená monackým knížetem Albertem. Za návštěvu stojí restaurace v Chateau Eza, kde si budete na terase připadat jako v orlím hnízdě.

Dobré restaurace najdete i na samotné pláži v Nice. Pokud milujete ústřice, utíkejte do Le Grand Café de Turin. Tato pravá brasserie z počátku 20. století vám nabídne skvělé jídlo a dokonalou obsluhu.