Služby

Nahlédnutí do historie kratomu


Pokud bychom chtěli znát přesný počátek historie kratomu, tak bychom se museli vrátit až tisíce let zpět. Je to v podstatě úplně stejné jako s každou jinou bylinou, kterou používali naši předkové. V tomto případě to byli především rolníci, kteří zjistili, že listy kratomu působí jako stimulační prostředek a to jim pomáhalo zvládat nejen těžkou práci v nesnadných podmínkách, ale také jim to dodávalo dostatečnou energii na celý den.

kratom prášek

Tradiční medicína dokonce listy používala ve svých recepturách. Nicméně v širší povědomost se kratom dostal až na počátku 19. století, kdy ho podrobněji rozebral botanik Pieter Wilem Korthas. Rovněž si lze vše vyhledat, včetně historie a původu kratomu GreenHerbs na webových stránkách. Zde se dozvíte další zajímavosti, zvláště odkud pochází a jaké druhy kratomu GreenHerbs nabízí.

Opium nebo lék

Právě jak se zdá, tak v 19. století poprvé padla zmínka o tom, že se jedná o opium, protože se listy používaly jako tišící prostředek proti bolestem, nicméně se samozřejmě projevily i jiné účinky, jako skvělá nálada, ale také zvýšená energie. Pozornost dalších odborníků si získal kratom mnohem později a tím se odhalilo, že největší působnost mají alkaloidy, kterých je tady více jak 20, což není zrovna málo, a navíc nejhlavnější jsou zde složky mitragyninu a 7-hydroxymitragyninu.

kratom

Doposud kratom nezpůsobil žádný rozruch a dokonce se o něm mluvilo jako o legálně droze, což ale samozřejmě rozpoutalo velký nárůst poptávky a prodeje. Další kroky směřovaly pomalu a jistě k tomu, že se v některých státech vláda rozhodla pro jeho zákaz a to jak distribuce, tak samozřejmě užívání.
Kratom má skutečně dlouhou historii a to v podobě tradičního léku především v jihovýchodní Asii. Je pravdou, že si ho můžete v České republice v internetovém obchodě a to zcela legálně, nicméně EU jej neschválila jako potravinu, tudíž nelze jej zakoupit jako přírodní doplněk stravy, ale jako sběratelský předmět. Jeho působnost a vlastnosti to kratomu rozhodně nesebere, což je pozitivní.