Zboží

Mikrofony pro živá vystoupení i pro nahrávání ve studiu


Moderní doba přináší celou řadu technických vymožeností pro reprodukci i poslech hudby, zpěvu nebo mluveného slova. Jednou ze základních pomůcek jsou mikrofony.

  • Ten je třeba vybírat podle toho, pro jaké účely bude využíván.
  • Záleží tedy na tom, zda si ho vezmete jako pomocníka pro živé vystoupení, nahrávání ve studiu anebo jako univerzální řešení pro obě možnosti.

mikrofon

Zásadní rozdíl mezi studiovým mikrofonem a tím, který je určen pro živé vystoupení je jejich citlivost. Studiový, na který se zpívá většinou z větší dálky, bývá citlivější. Jestliže se chystáte na živé vystoupení, pak máte dvě základní a nejoblíbenější možnosti výběru mikrofonu. Buď mikrofon klasický zpěvový, který je upevněn na stojanu a zpěvák si ho může kdykoliv vzít do ruky anebo mikrofon hlavový. Ten se využívá v případě, že je zapotřebí mít obě ruce volné. Své uplatnění tedy nachází při moderování pořadů či televizních přenosů anebo při divadelním vystoupení.

  • Je ale třeba počítat s tím, že většina hlavových (náhlavních) mikrofonů potřebuje ke svému provozu bezdrátový vysílač.

Hifi reproduktory s čistým a nezkresleným zvukem

Výběr vhodného hifi reproduktoru závisí především na tom, kde chcete hudbu poslouchat. Jestli bude určen pro produkci na pikniku nebo v nějakém hudebním klubu anebo jako součást domácího kina. Jednou z nejoblíbenějších kategorií jsou přenosné hifi reproduktory, které se řadí mezi univerzální řešení. Přenosné reproduktory se mohou také připojit k počítači.

  • Pokud nechcete být závislí na dosahu elektrické zásuvky, pak můžete zvolit reproduktory na baterie.
  • Běžné typy vydrží fungovat několik hodin a ty kvalitnější téměř celý den (cca 20 hodin).

reproduktor

Důležitým kritériem je také konstrukční řešení. Některé modely mohou být díky pogumované konstrukci voděodolné. Nemusíte se tedy o ně obávat ani v náhlé dešťové přeháňce. Pro čistě domácí účely jsou určené sloupové reproduktory, které jsou nabízené v mnoha provedeních a je tedy možné zakomponovat je do jakéhokoliv prostředí. Vyznačují se větším rozměrem (především na výšku) a dobrou čistotou zvuku.

  • Reproduktory s vysokým frekvenčním rozsahem kvalitně vykreslí jak výrazné výšky, tak i nízké basy.