Služby

Cestování s batůžkem


Pokud patříte k těm, kteří si umí zabalit baťůžek na celý týden a cestovat jak se říká, na lehko, víte, že není největší problém sbalit si oblečení, ale sbalit si dostatek jídla. Zvlášť pokud cestujete do ciziny a chcete tam za jídlo ušetřit nebo víte, že budete mimo civilizaci a budete se muset spolehnout pouze na vaše zásoby jídla. Pokud jdete na náročnější túru po horách a musíte si brát vše sebou, včetně jídla, víte, že nestačí mít jakékoliv jídlo, ale musíte zvážit kalorickou hodnotu jídla a také váhu jídla, protože nosit několik dní plný batoh jídla, to se brzo pronese a bude vás to stát spoustu energie.

turista

Na cesty sebou budete brát jistě energetické tyčinky, nápoje, případně hroznový cukr, ale co dělat, pokud jste milovníkem masa? Přece nebudete běhat po lese, abyste si něco ulovili nebo nosit s sebou těžké konzervy s masem. To jistě také není dobré řešení. Navíc byste prázdné konzervy museli nosit až do cíle vaší cesty, takže byste se zátěže jen tak nezbavili. A tady pro vás máme řešení, které se vám jistě bude líbit. Sušené maso. Sušené maso Jerky, které nezabere moc místa v batohu, moc neváží a přitom tak skvěle chutná. Sušené maso ocení všichni milovníci masa, kteří nechtějí cestovat s energetickými tyčinkami a stravovat se pouze instantními jídly.

turista

Při cestování pouze s batůžkem, který bude plný sušeného masa, do zahraničí, se vám může stát jediný problém, a to, že některé státy mají hodně přísná pravidla pro dovoz potravin, a masa zvláště. Sušené maso je hygienicky v pořádku, ale přesto není od věci si zjistit, jak přísní na vás mohou při kontrolách třeba na letišti být, abyste ho tam nemuseli sníst nebo vyhodit do koše. Cestovat se dá i velmi levně, pokud si pohlídáte levné letenky a pokud si co nejvíce jídla vezmete přímo z domova. Tak ať se vám výlet vydaří a poznáte co nejvíce cizích krajin.