Bydlení

Malé koupelny dokážou být stejně inspirativní jako ty s větší výměrou

Při prvním pohledu na malé koupelny by se nám to tak jevit jistě nemuselo, ale některé věci vůbec nejsou tak černé, jak se na první pohled může zdát. I v případě malých koupelen navíc můžeme klidně mluvit o inspirativním prostoru s vkusným zařízením a dostatečnou plochou pro provádění všech požadovaných aktivit. Vše je přitom třeba při malých koupelnách opakovaně zvážit a proměřit. Se zařízením přitom nemusí být vůbec žádný problém a umístění jednotlivých předmětů je třeba precizně naprojektovat. Rozhodující roli přitom hraje každý jeden centimetr. I když se následující věta zřejmě nebude číst až tak příjemně, tak platí stoprocentně. Z některého z očekávání a představ bude zřejmě nutné ustoupit a prostor malých koupelen vyžaduje, byť jen minimální kompromis.

umyvadlo

Malé koupelny vyžadují alespoň minimální kompromis a od některé z požadavků budeme asi muset upustit

Chcete vanu nebo sprchový kout? Musíte mít i sušičku nebo si vystačíte s pračkou? Skutečně budete potřebovat až tolik skříněk s odkládacím prostorem a nebude vám stačit umyvadlo s menším rozměrem? Na tyto otázky a mnohé jiné je přitom třeba hledat odpovědi a dosáhnout v nich určitý konsensus. Malé koupelny tedy logicky bojují především s podlahovou plochou a značnou část z ní si dokáže vzít právě vana. Citlivě proto rozhodněte, zda ji budete potřebovat a je pro vás nezbytnou. Pokud ne, tak určitě sáhněte raději po sprchovém koutu a z hlediska úspory prostoru bychom vám radili některý z rohových variant.

sprchový kout

Ty se dnes navíc nabízejí ve velmi imidžových provedeních, vhodně dotvoří celý prostor a opticky ho nijak extrémně nezačlenit. Trendovost představují zejména tzv. walk-in řešení, které nesestávají ze žádných dveří na pantech či kolečkách. Na podlaze malých koupelen by se mělo nacházet jen minimum věcí. Rozhodně tedy sáhněte po závěsných modulech a toto je třeba dodržet při skříňkách s umyvadlem a různými poličkami. Tyto prvky je vhodné montovat na zeď a podlaha bude díky tomu dostatečně volná a prostor bude opticky méně zahltil. Veškerý potřebný nábytek a zařízení pro malé koupelny i ty velké najdete na webové stránce https://www.sconto.cz/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup