Cestování

Křížem krážem Itálií aneb nevynechejte Řím a Benátky


Navštívit Apeninský poloostrov znamená procestovat co nejvíce zajímavých míst, že? Na tom se jistě shodneme, a proto by nebylo radno omezovat se pouze na jediný region. Každý z italských krajů má co nabídnout, ať už začneme v Udine, Miláně nebo Benátkách a postupně se dostaneme do Florencie, Říma, Neapole až úplně na jih, do Kalábrie a na Sicílii. Připomeňme si tedy dvojici těch nejatraktivnějších měst, neboť Itálie kdysi vládla světu – a byla opravdovou námořní velmocí.

pixabay-rim-vittorio-emanuele-monument-298412_1920

Římské památky snad ani netřeba představovat

Antika a její milovníci dobře vědí, stejně tak obdivovatelé sakrálních skvostů středověké Itálie. Jistě, Řím je kolébkou umění, ale také civilizace v podobě, kterou dnes známe. Byl dlouhá staletí doslova a do písmene pupkem světa, udával tempo i za časů papežů. Dva a půl tisíce křesťanských kostelů, přesně tímto číslem se pyšní moderní Řím – ale bohužel, turisticky skutečně atraktivních je jen na tři sta z nich a mnohé jsou nepřístupné veřejnosti. Do Pantheonu však můžete a k procházce láká třeba i Forum Romanum, Andělský hrad a Trajánův sloup, tím se dostáváme zatím jen do malé části Říma. Kam vyrazíte dál, je už vlastně jen na vás, možností je tolik, že na Řím jeden den stačit asi nebude.

pixaby-rim-4529605_1920

Itálie je ale i o Benátkách, městě, které doslova a do písmene stojí na vodě a je v poslední dekádě mimořádně oblíbené i u českých turistů. Galerie, paláce, ale i vodní parníky, na kterých se přepravíte na jednotlivá zajímavá místa. Klasika, Benátky a doprava, tohle téma se zajisté neobejde bez lodiček a lodí. Renesance a gotika v jednom, bazilika svatého Marka i palác, z nějž vládla široké okolní oblasti proslulá dóžata. Nenechte si ujít zajímavá místa napříč Itálií, nevynechejte ani Florencii a další krásy.