Služby

Kakaové boby jako chutné palivo pro náš mozek. Proč bychom měli tuto potravinu zařadit do jídelníčku?


Kakao známe všichni, využívá se při výrobě dezertů nebo se z něj připravuje lahodný nápoj. Zdravé jsou ale i kakaové boby jako takové. Proč je začít jíst?

Kakaové boby jako chutné palivo pro náš mozek. Proč bychom měli tuto potravinu zařadit do jídelníčku?

Kakaové boby jsou základní surovinou pro výrobu tolik oblíbené čokolády. Čím větší procento kakaa, tím je čokoláda kvalitnější a také zdravější. Po čokoládě přitom řada z nás sahá, když si potřebuje takzvaně „obalit nervy“. Jde o pochoutku, která umí zázraky a je také velmi zdravá. Samotné boby, které jsou vlastně semena stromu kakaovníku, bychom měli do svého jídelníčku zařadit také, jde totiž o superpotravinu, která obsahuje jen samé zdraví prospěšné látky. Jak je konzumovat a s čím nám mohou pomoci?

Nepražené jsou lepší

Pokud chcete získat z těchto zázračných bobů všechny zdraví prospěšné látky, je nutné konzumovat kakaové boby nepražené. V čokoládě nebo kakau jsou pak upravené a tedy pražené, tím ztrácejí některé ze svých drahocenných látek. Díky pražení se stávají boby sladší, tak jak je máme právě rádi v kakau nebo čokoládě ale nevýhodou je, že právě proces pražení boby připravuje o řadu cenných látek, které v sobě ukrývají.

pexels-photo-691152

Chutné a zdravé

Když se bavíme o cenných a zdraví prospěšných látkách, myslíme tím především vitamíny, stopové prvky a minerály. Nejvíce v něm pak najdeme především hořčíku a také antioxidantů. Antioxidanty jsou známé tím, že podporují dobrou náladu a působí jako balzám na duši, někteří lidé dokonce věří, že jde o přírodní antidepresivum. A určitě jde o chutnější a zdravější variantu, jak si zlepšit náladu. Antioxidanty dále chrání naše tělo před všemi škodlivými látkami. Což je v dnešní době více než zapotřebí.

cocoa-man-colombia-peasant-50707

O hořčíku a jeho doplňování do těla přírodní formou se v poslední době také velmi mluví. Hořčík je v těle nepostradatelný a stará se zejména o správnou činnost nervové soustavy. Konzumací kakaových bobů si dále posílíte imunitu a co je méně známý fakt, tak také mozek.

Všechny jeho látky totiž působí blahodárně na správnou činnost lidského mozku. Konzumace bobů se pak doporučuje studentům během zkouškových období ale i seniorům, kteří svůj mozek potřebují posilovat již pravidelně.