Finance

Dovolená s batohem.


Do ciziny můžete jezdit na dovolenou i za jiným účelem než se jen vyvalit na pláži u moře a nechat se celé dny obskakovat hotelovým personálem. Ano taky se můžete ubytovat v krásném hotelu nebo v penzionu, ale proč nepodniknout trochu jiný styl dovolené, než jen lenošit. Jako to dělá většina Čechů. Podnikněte dovolenou v podobě jízdy. Pár dní tam a pár dní zase jinde a takhle můžete procestovat víc míst a víc krás, které různé země nabízí. Nemusíte strávit jednu dovolenou na jednom místě. To není rozhodně potřeba. Jen musíte o něco víc plánovat a zajistit si ubytování, tak aby vám to vyhovovalo anebo hledat průběžně podle toho, kam se budete chtít vrhnout dál.

řeky evropy

Rozhodování na poslední chvíli není vůbec jasná. Ano může se vám stát, že nenajdete ubytování ve vámi zvoleném místě a budete se muset ještě o kousek posunout dál, ale každé město má nějaké ubytování i v těch opravdu malých najdete nějaký nocleh. Ať už se bude jednat o hotel, penzion nebo dům. Můžete tak cestovat jen na lehko s pár nejdůležitějšími věcmi, které potřebujete. Nemusíte mít deset triček a patery kalhoty. Vše se dá přeprat a znovu použít. Jen to nejdůležitější do batohu na záda. Nebo do auta. Záleží taky na tom, kolik vás pojede. Co říkáte na takový styl dovolené. Poznej, co budeš chtít. Můžete jet podél jedné z největších řek Evropy.

řeky evropy

Například na tu největší, což je řeka Volha, kde poznáte srdce ruské země nebo na některou jinou jako je Rýn. Tato řeka protéká šesti zeměmi a budete toho mít opravdu co k vidění. Krásné přírodní skvosty, památky a kulturní zvyky zemí Švýcarska, Lichtenštejnska, Rakouska, Německa, Francie a Nizozemska. Taková trasa na několik dní může být velmi zajímavá a rozhodně stojí za to. Kolik si užijete zábavy a poznání je až nevýslovné. Ovšem tento druh dovolené není pro každého. Někdo si o této dovolené může myslet, že je to naprostý nesmysl a že by jí rozhodně nechtěl. Ovšem neodsuzujte to dřív, než něco podobného nezkusíte.