Finance

Chcete poznávat zahraničí?

Statisíce Čechů jezdívaly celé desítky let právě do Chorvatska. Mnoho lidí jezdí na dovolenou autem, a sem to máme nejblíž. Kdo si chce užít netradiční dovolenou, tomu nejspíš Chorvatsko už stačit nebude a bude se poohlížet po něčem jiném. Populární je Řecko, Španělsko a Egypt, kam se vydávají miliony lidí každý rok ze všech koutů světa. Jsou lidé, které se nechtějí jen koupat v resortu, a tak dávají přednost zájezdům, kde si mohou dopřát i nějaký výlet po místní památkách nebo trzích, odkud si mohou dovézt třeba koření. Na dovoz suvenýrů ale pozor – vždy si před odjezdem do konkrétní země zjistěte, co si z ní nesmíte odvážet, abyste se vyhnuli problémům na letišti.

gibraltar skála

Mnoho lidí už někdy slyšelo že existuje Gibraltarský průliv, nicméně už málokdo ví, kde se přesně nachází, a co vám může nabídnout. Jde o průliv, který je dlouhý 14 km a na kterém se rozkládá Gibraltar se Španělskem a dokonce u něj leží i Maroko. Jsou to státy, kam se lidé vydávají na letní dovolené, protože tu najdete zábavu, ale především nádhernou přírodu, kterou stojí za to vidět. V čem je tento průliv jedinečný? Najdete na něm monumentální útes z vápence, ze kterého uvidíte celé širé okolí. Nic podobného u nás nenajdete, a tak pokud nevíte kam jet na dovolenou, určitě zvažte právě toto místo.

moře skála

Jet po vlastní ose a nebo si vybrat cestovku?
Snad každý, kdo se chystá na dovolenou řeší, jestli bude lepší jet po vlastní ose a nebo jet s cestovní kanceláří. V prvé řadě si musíte ujasnit, jestli chcete spíše polehávat na pláži a nebo jestli chcete i poznávat okolí. Je potřeba su uvědomit, jestli se v dané zemi domluvíte a leccos si zařídíte sami, a nebo jestli budete odkázáni na služby delegáta. Při výběru cestovní kanceláře je nutné sledovat jak se jí daří, jestli má dost klientů a jak jsou s ní klienti spokojeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup