Služby

Výlet na Sněžku bude určitě stát za to


Alpské vrcholky považujeme za nejvyšší hory Evropy, i když tou skutečně nejvyšší je Elbrus v pohoří Kavkaz, ovšem většinu z vás bude především zajímat nejvyšší hora naší republiky – Sněžka. Musíme se sice smířit s tím, že nejvyšší horou Československé federativní republiky byl až do roku 1992 Gerlachovský štít ve Vysokých Tatrách, ale i Sněžka má každému z vás co nabídnout.

Pojďme se na ni společně vypravit, abychom si lépe uvědomili, jaká tajemství ukrývá, a proč právem patří k nejkrásnějším horským masivům na světě.

Luční bouda se Sněžkou

Fantastický výhled – ze Sněžky je tak zajímavý výhled, že se vyplatí vzít s sebou dalekohled a fotoaparát. Za slunečného počasí se vám jistě zalíbí pohled na Luční horu s Luční boudou a do Obřího dolu a budete se tu cítit podobně, jako Krakonoš ve svém revíru. A při troše štěstí tu možná zahlédnete i Trautenberka.

pohled na Sněžku

Severská tundra – vrcholové partie Krkonoš tvoří velmi významný evropský endemit, jde o pozůstatky severské tundry v samém centru Evropy, což je nevídaný unikát. Rostou tu typické dřeviny a rostlinstvo a spolu s chráněnými druhy ptactva a hmyzu tu vytváří velmi vzácné společenství. Vyplatí se do Krkonoš vypravit hlavně v letních měsících s rodinou a přáteli, abyste tu lépe chápali důležitost vzájemné symbiózy přírody a člověka, který je její součástí, ačkoli se mnohdy tváří, že tomu tak není, a že je jí nadřazen.

Energie – lidé citliví na přijímání právnické energie na Sněžce vnímají zvláštní pocit. Je to široko daleko, na stovky kilometrů, nejvyšší vrcholek, jemuž nebrání žádné hmotné subjekty přijímat energii z okolního volného prostoru. Je to podobné, jako let letadlem, ale s tím rozdílem, že nejste zasaženi chodem leteckého motoru, ani nejste ovlivněni skeletem bezmotorového kluzáku. Jste tu jen vy, vaši přátelé, a okolní terén, který je níže, než vy. Užijte si tento zvláštní a výjimečný pocit častěji, na Sněžku můžete vystoupat i pěšky, bez lanovky, a to téměř celoročně.