Zboží

Vyberte si správnou lakovací linku!

Na každé stavbě se časem vyskytne velké množství kovu, které je zapotřebí upravit do finální podoby tak, aby vypadalo dobře. Zařízeních pro povrchovou úpravu existuje celá řada. Každý stroj je primárně určen pro jinou úpravu jiného materiálu. Nejčastěji jsou využívány lakovny a lakovací linky, přičemž možností lakování je celá řada. Přinášíme vám tedy základní přehled metod, kterými lze povrchy upravovat.

výrobní linka

Dle nátěrových hmot rozlišujeme, tekuté, práškové a elektroforetické. K práškovému nanášení barev se využívají (jak již název sám napovídá) barvy práškové. Na předem zahřátou plochu je stříkán syntetický prášek, který se při kontaktu s horkou plochou roztaví a vytvoří tak ucelený lakový film.
Nanášení kapalné barvy na materiály funguje obdobně, jen je k nátěru používaná barva, kterou je možné rozpouštět a ředit ve vodě. Tato metoda se nejčastěji využívá k potírání složitých součástí nebo hodně členitých tvarů.
Poslední metodou je elektroforetické lakování, které je v posledních letech nejoblíbenější. Jedná se o vysoce spolehlivou metodu, která je využívána především v automobilovém průmyslu a díly využívající se u domácích spotřebičů, radiátorů, elektrických přístrojů nebo u zemědělských strojů.

továrna

Všechny hmoty lze na povrchy nanášet rozdílnými způsoby. Dle způsobu, kterým jsou látky nanášeny, je můžeme dělit na ponorové, automatické, ruční a robotické. To jaká metoda bude použita, závisí především na velikosti a tvaru upravované části, jeho určení a finančních prostředcích, které budou do výrobku investovány.
Pokud si tedy právě vybavujete dílnu a chystáte se nějaké lakovací zařízení zakoupit, vyberte si ideálně takové, které zvládne všechny druhy hmot, kterými lze povrchy stříkat i všechny způsoby, jakými lze látky nanášet. Jedině tak nebudete muset investovat další finanční prostředky do nové mašiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup