Služby

Tipy na snížení základu daně před koncem roku

Daňová optimalizace je účinné snížení vašich daní, abyste nemuseli státu odvádět zbytečně vysoké částky. Optimalizovat nějak svoji daňovou zátěž se snaží každý podnikat před skončením roku.
Poctivější podnikatelé dávají přednost optimalizaci během celého roku, aby pak vše nemuseli řešit na poslední chvíli, ne vždy se to však povede. Jestliže se snažíte zátěž snížit na maximum, dejte si pozor, abyste se stále pohybujete v mezích zákona, jinak byste se mohli dostat do velikých potíží s nelegálním snižování daní.
Všechny příjmy a výdaje vykazuje podnikatel pomocí daňového přiznání, které je nezbytné podat do posledního března následujícího roku, jinak přichází pokuta.

Jak nejlépe optimalizovat svoji daňovou zátěž

Jistě všichni znají slevy na dani na poplatníka, dítě, studenta apod. Daně je však možné snížit i jinak:

Benefity

Každý podnikatel ve společnosti s ručením omezeným je zároveň i zákonem považován za zaměstnance společnosti. Jako takový máte plné právo na všechny benefity, které jsou nabízeny.
Jsou vám vypláceny všechny cestovní náhrady, můžete si uplatnit příspěvek na stravování, na životní pojištění do 30 000 Kč ročně apod.

Offshore společnost

Někteří podnikatelé si také zakládají offshore společnosti, aby se vyhnuli placení daní v České republice. Založení těchto společností bývá v jurisdikci, která má nízké nebo nulové daně, v některých zemích nemusíte vést účetnictví. Zároveň však v dané zemi nemůžete provozovat podnikatelskou činnost.

offshore-spolecnost1

Repasovaný majetek

Další způsob snížení základu daně je zakoupení hmotného majetku, který potřebujete. Většinou si tak můžete vybavit celou kancelář, ať už se jedná o stolní kancelářské počítače, notebooky nebo i tiskárny.
Starý a opotřebený majetek poté můžete prodat nebo darovat. Není nutné nakupovat vždy nové zboží, které bude stát několik tisíc korun. Na trhu se více a více propagují repasované produkty, které fungují zcela totožně jako nové zboží.
Jedná se převážně o zboží, které pochází například z banky nebo větších společností, pro které se po čase technika stává zastaralou, a potřebují tak zakoupit novější modely. Produkty však také mohou pocházet z různých výstav nebo zboží, které je vráceno v zákonné lhůtě.

notebook

Každé repasované zboží je před prodejem plně otestováno, aby bylo plně funkční. U počítačů se instaluje nový systém Windows. Mezi největší přednosti repasovaného zboží je jednoznačně cena, která se pohybuje až o 70 % levněji, než byste zakoupili zcela nový model.
Mezi další přednosti zboží patří kvalita. Pokud technika pochází z již zmíněných bank, kde potřebují počítače vysoké třídy, můžete si přijít na značkový model, který vám vydrží několik let prakticky za pár korun.
Navíc je zde záruka na 12 měsíců, takže se není čeho obávat. Velký výběr repasované výpočetní techniky najdete na www.incomputer.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup