Služby

Vstřikování plastů pomocí moderních technologií


Jednou z nejvíce využívaných technologií v oblasti výroby plastových produktů je vstřikování plastů. Během tohoto procesu se plast přetvoří na hotový díl. Je to levný a efektivní způsob zhotovení plastových výrobků. Výroba plastových polotovarů vstřikovacími stroji sahá až do devatenáctého století, kdy se tímto způsobem začaly vyrábět štětky na holení.

  • Metoda vstřikování je dnes nejvíce využívaná v automobilovém průmyslu. Své uplatnění najde ale také v nábytkářství, stavebním průmyslu a při výrobě hraček.

plastové polotovary

Díky tomu, že jsou stroje pro vstřikování plastů v mnoha konstrukčních podobách a rozměrech, je možné vyrobit jak miniaturní díl, tak i velkorozměrné prvky.

Základem jsou přesné formy

Jedním ze základních předpokladů pro žádaný výsledek, jsou formy pro vstřikování. Ty jsou konstrukčně velice složité, propracované a skládají se z několika dílů. Jedním z nejdůležitějších je vtokový systém, který je určen k tomu, aby se plastový materiál dostal do dutiny příslušné formy.

  • V současné době při konstrukčním řešení formy velice pomáhají moderní technologie.
  • Konstrukci formy je možné vytvořit ve 3D programu.
    • Stejnou technologií se zhotoví také počítačový 3D model.
    • Ten se pak vytiskne na 3D tiskárně.

vstřikování plastů
Poté, co se vytvoří a odzkouší forma, přistoupí se k malosériové výrobě plastových produktů. K tomuto kroku dochází ale až poté, co zákazník vše odsouhlasí a je s návrhem plně spokojen. Do nabídky sériové výroby spadá také kompletace, montáž a balení výlisků.

  • Na přání zákazníka je možné do součástí služeb zahrnout také potisk sítotiskem či tampoprintem.

Lisovna plastů, která využívá nejmodernější technologie, je schopná vám vyhovět i v nejnáročnějších požadavcích na vstřikované plastové výlisky také díky tomu, že jsou vstřikovací lisy a další stroje stále inovovány a modernizovány.