Krása

Uspěchaný svět a psychické problémy


Společnost se dostala do takového stádia, že je na každého vyvíjen veliký tlak. Na ženy hlavně ohledně vzhledu, protože je nyní v módě chodit na plastické operace. Nechat si zvětšit prsa je dnes skoro každodenní téma na Instagramu. Mnoho žen už této operaci podlehlo, protože v tom vidí větší zájem od mužů a také to, že jim to zvětší sebevědomí. Na muže je zase vyvíjen tlak v tom, že ve společnosti musí co nejvíce působit jako chlap a tvrďák, ale zároveň musí pečovat o svou partnerku, být k ní hodný a milý a vytvářet romantickou atmosféru. Mnoho páru se také rozchází i kvůli banalitám, protože se mohou na internetu celkem hodně rychle seznámit s někým jiným. Je to ale dobře? Vyvíjí se společnost správným směrem?

žena v depresi

Může se Vám stát, že máte krásné dětství, psychicky jste na tom v pořádku a máte pocit, že jste silní a odolní vůči okolním nástrahám. Jednoho dne se Vám však může stát, že najednou pociťujete pocity méněcennosti, smutek a nebaví Vás dosavadní život. Může to být pouze krátkodobá záležitost, která Vás po pár dnech přejde, protože každý občas máme špatné dny. Pokud však tyto stavy přetrvávají, tak je dobré je řešit a nenechat je jen tak být. Může to totiž znamenat, že trpíte depresí. Nebojte se, nemusíte hned letět k doktorovi (psychiatrovi) pro antidepresiva. Tyto stavy se mohou léčit jen pomocí psychoterapie.

sociální tlak

Například psychologist Prague nabízí služby psychologa a psychoterapií, kde se s Vámi více podívá na Váš případ. Probere s Vámi Vaši životní situaci a postupně se dostanete k jádru problému, které je poté potřeba řešit. Pokud bude mít pocit, že Váš stav je natolik špatný, tak může doporučit návštěvu psychiatra, který poté více zváží, zda potřebujete léky či nikoliv. Odmítnout můžete kdykoliv. Je pouze na Vás, jak se cítíte a zda máte pocit, že třeba nezvládáte situace, ve kterých se ocitáte.
Takovýchto nemocí existuje spousta. Například deprese, úzkosti. Řadí se mezi ně i to, když nemůžete večer usnout a máte ošklivé pocity. Každopádně jakýkoliv stav, kdy se cítíte psychicky špatně je dobré řešit a nenechat jej osudu. Mohlo by se totiž stát, že to pře ústí v něco horšího a Vy byste se mohli izolovat od světa.