Cestování

Štaindlův kopec – dovolená plná zážitků


Když se otevřely hranice a byla možnost navštívit zahraniční destinace, tak asi nikdo neváhal vycestovat. A je to zcela v pořádku, každý si přece může naplánovat dovolenou podle svých představ. Nicméně ač se to někomu nemusí pozdávat, tak i v naší České republice jsou místa, která dokáží překvapit. A bezpochyby i zde se dá strávit velmi příjemná dovolená, kde můžete načerpat dostatečnou energii a oddych. Je pravdou, že jsem již slyšel, že je tu velmi draho a pomalu za hranicemi je to levnější. Otázkou je, co jste si vybrali za váš cíl. Já osobně bych mohl dát opravdu tip na levnou dovolenou v přírodě, kde si to skutečně užijete, a ještě s dobrodružstvím.

dovolená

Jak všechno začalo

Skutečně jsem měl jednou touhu se jen tak projet po hranici naší České republiky. Je pravdou, že se mi to až tak úplně nepodařilo, ale to nevadí, příště třeba prozkoumám další část. Na svých cestách jsem totiž objevil jedinečné přírodní místo – Štaindlův kopec, které bylo skutečně velmi originální a navíc za málo peněz. Avšak z celé dovolené jsem si odvezl mnoho zážitků. Navíc jsem zvládl i navštívit historické památky, které se nacházely v blízkosti ubytování a mimochodem se mi podařilo vycestovat i do nedalekého Rakouska, takže vlastně jsem byl i za hranicemi ČR. Nebojte, nejsem ten typ, který se straní moře a lenošení na pláži. Naopak leta jsem to takto praktikoval, ovšem tentokrát je to úplně jiné. A rozhodně jsem toto místo v Čechách nenavštívil poprvé. Levná dovolená, přírodní krásy kolem mě, klid a v podstatě i výlety byly velmi přínosné.

kemp

Česká republika má skutečně co nabídnout, jen je dobré tyto skvosty nepřehlížet. Štaindlův kopec je uzpůsobený tak, že zde mohou trávit čas jak jednotlivci, páry nebo rodiny s dětmi. Nabízíme kvalitní a chutné jídlo a věřte tomu, že i orosené pivo zde velmi dobře chutná. Takový relax za málo peněz, to musíte zkrátka zažít. Toto léto se skutečně vydařilo a mě to motivovalo k tomu, že ještě Čechy nechám na seznamu pro další odpočinek. Přece jenom v lese je klid a velmi příjemná atmosféra. Určitě doporučuji si to vyzkoušet alespoň jedenkrát za život, rozhodně nebudete litovat.