Finance

Půjčky po insolvenci jsou omezené

Každý, kdo prošel insolvenčním řízením, tak ví, jak těžká to byla doba. Opasky utažené na poslední článek, počítání každého výdaje a čas velkého odříkání. Možná, že si mnoho takto „postižených“ kladlo otázku, jestli to bylo nutné. Někdy ale jiné východisko nežli se zadlužit, skutečně nepřichází do úvahy. Mnohdy ale nastane situace, kdy máme vše vyřízené, splacené a znovu je zapotřebí nová finanční injekce.


Obrázek1

 • Je tedy řešením další půjčka po insolvenci?
 • A můžete o ni ve své situaci vůbec zažádat?

  • U bankovního poskytovatele nebudete mít s největší pravděpodobností žádnou šanci.
  • Záznamy v registrech dlužníků se totiž ani dnem, kdy je vše uhrazeno, nemažou.
  • Zůstávají tu i po několik dlouhých let.

Na půjčku v insolvenci raději zapomeňte
Jestliže se tedy rozhodnete po oddlužení pro další finanční zatížení, pak je jediným řešením nebankovní poskytovatel. Ten většinou záznamy v registrech příliš neřeší. Anebo spíše dokáže své produkty vaší momentální ekonomické situaci přizpůsobit.


 • Jinou kapitolou je půjčka v insolvenci.
 • Tam je situace logicky ještě více komplikovaná.

Podle zákona je totiž v podstatě nemožné, aby si člověk, který prochází insolvenčním řízením, bral další půjčku nebo úvěr.Někdy je ale tento způsob skutečně nezbytným a pomůže dlužníkovi dostat se z nejhoršího. Vždy ale pamatujte na to, že je nutné, aby bylo vše v souladu se zákonem. V tomto případě totiž neplatí, že nevědomost hříchu nečiní. Docela snadno se můžete dostat do opravdu neřešitelné situace.


Obrázek2

 • Je totiž třeba vědět, že insolvenčním řízením můžete projít jen jednou za život.

A ani v tom prvním případě to nemusí být jednoduchý proces. Nenastává v žádném případě automaticky, ale insolvence (oddlužení) musí být schválena. A to pouze v tom případě, že prokážete svou schopnost určitou část závazku po danou dobu splatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup